Tetteh je blízko Premier League. O ghanskou pušku z Letné se perou Wolverhampton, Everton a West Ham

Tetteh je blízko Premier League. O ghanskou pušku z Letné se perou Wolverhampton, Everton a West Ham

Ačkoliv Sparta deklarovala, že je její nejlepší podzimní střelec Benjamin Tetteh v zimní přestávce neprodejný, čímž narážela na vážný zájem Galatasaraye Istanbul, nakonec by ještě vše mohlo být jinak a jeho mise na současné adrese může trvat pouhého půl roku.

Je totiž možné, že už mladý ghanský snajpr s minulostí v Bohemians 1905 či Slovácku za letenské "S" žádné utkání neodehraje. Zájem o jeho osobu je totiž v nejrespektovanější soutěži světa, a sice v Premier League.

Podle dailymail.co.uk a portálu Fotball Ghana se nyní o jednadvacetiletého svěřence Zdeňka Ščasného zákulisně perou tři ostrovní zájemci a sice Everton, West Ham United a Wolverhampton Wanderers. Právě Vlci už zahájili s momentálně pátým celkem Fortuna:ligy jednání.

Ve hře je až pohádkové odstupné ve výši 11 milionů liber, což je v přepočtu 315 milionů korun. A to je ještě o čtyři miliony liber více, než nabízel před pár dny turecký gigant.

Kolega Kadlece, Hložka či Drchala, který dosud v nejvyšší české soutěži nastřádal 52 startů a 12 branek, je v Anglii přirovnáván k Didieru Drogbovi.