V přetahované o nizozemský klenot porazilo PSG Barcelonu

V přetahované o nizozemský klenot porazilo PSG Barcelonu

Už je ruka v rukávě a jeden z největších talentů v Nizozemsku zamíří do Paris Saint-Germain. Alespoň to tvrdí Paris United a španělský AS. Řeč je o Frankiem de Jongovi z Ajaxu, o něhož se kromě úřadujícího mistra Ligue 1 vehementně zajímala také Barcelona.

Katalánci ale mají nakonec podle všeho smůlu, protože De Jong se má upsat Paříži. V Parku princů by měl podepsat kontrakt na pět let s ročním příjmem ve výši 8 milionů eur. A přestupní částka? Ta se má pohybovat okolo 75 milionů eur. Otázkou ale zůstává, jestli se PSG podaří ukočírovat finanční pravidla Fair Play a také to, kdy se hráč v kabině poprvé objeví.

Kromě Barcelony se o De Jonga zajímal i Manchester City. Minulý týden přišel deník Mundo Deportivo s tím, že dohoda mezi Ajaxem a Blaugranas je na spadnutí. Nakonec tomu tak ale podle všeho nebylo.

K přesunu jako takovému by mělo dojít až v létě, alespoň podle De Jongových vyjádření. „V zimě nikam nepůjdu. Stoprocentně dohraju sezonu v Ajaxu. Chtěl bych, abychom tým udrželi do konce sezony kompletní a dokončili, co jsme začali. Mrzelo by mě, kdyby někdo odešel již v létě,“ prozradil v jednom z rozhovorů.