S Tettehem jim to neklaplo, tak zkouší přilákat exsparťana Bonyho...

S Tettehem jim to neklaplo, tak zkouší přilákat exsparťana Bonyho...

Galatasaray Istanbul je v nynější Süper Lig až pátý, ovšem na špičku moc bodů neztrácí a po pár jarních kolech může být vše jinak. Také proto ještě hodlá jednadvacetinásobný šampion Turecka posilovat řady.

Pět zápasů neporažený tým trenéra Fatiha Terima lákal jednadvacetiletého ghanského útočníka Benjamina Tetteha, za kterého nabízel Spartě snad až 7 milionů liber, ovšem na Letné nepochodil.

Svou pozornost tak přesměroval na jiného afrického snajpra, kterým je již třicetiletý rodák z Pobřeží slonoviny Bony Wilfried, jenž se do velkého evropského fotbalu odpíchl právě ze Sparty.

Když se rok a půl zpět vracel bývalý hráč Vitesse Arnhem, Stoke City a Manchester City do Swansea City, aktuálně druholigové Labutě za něj zaplatili okolo 10 milionů liber.

Po dalších zdravotních peripetiích však bude mistr české ligy ze sezony 2009/2010 o poznání levnější. V této sezoně Championship zatím zasáhl do sedmi duelů, s tím, že v šesti případech to bylo z lavičky náhradníků a během 181 minut poskytnutého času si připsal jednu trefu.

Zaměstnavatele Muslery, N´Diayeho či Feghouliho čeká další soutěžní vystoupení už v sobotu 19. ledna proti Ankaragücü. To se ještě transfer dotáhnout nestihne, ale potom už je možné vše...