Před očima nám tu roste nový Pelé, chválil legendární Brazilec, který ukazoval prstem směrem do Paříže

Pelé, jenž je dodnes považován za nejlepšího fotbalistu všech dob, vydal po odstupu času opět zajímavé prohlášení. V tom mimo jiné porovnával své schopnosti s těmi Messiho a pak i pochválil současnou mladou hvězdu PSG.

Před očima nám tu roste nový Pelé, chválil legendární Brazilec, který ukazoval prstem směrem do Paříže

Když se lidé často ptají, zdali je lepší Ronaldo, Messi, Maradona nebo Pelé, odpověď bývá z velké části podle toho, jakých osob a z jaké generace se ptáte. Kdo zažil éru Maradony, nebude pochybovat o jeho jmenování, ovšem mladší generace se více naklání ke kapitánovi Barcelony.

Budeme-li se však držet historických tabulek, ty nás pořád ještě více odkazují na adresu dnes už osmasedmdesátiletého Brazilce, jenž souhlasí s tvrzením, že lepšího fotbalistu, než byl on sám, dneska už nenajdete.

„Dříve tu byla hvězda vedle hvězdy, lidé se bavili fotbalem a podobně tak i hráči. Bohužel dneska se všichni více starají jen o peníze, a proto když se objeví nějaký talent typu Ronalda nebo Messiho, je z něho publikum hned uneseno,“ odhaloval Pelé.

„Rád bych řekl, že to je jinak, ale kdybyste se mě zeptali, kdo je lepší, zdali Maradona nebo Messi, řeknu bez váhání Maradona… daleko lepší,“ pokračoval, přičemž nezapomněl dodat, že kdyby k tomuto řetězci mělo přibýt ještě jeho jméno, pak by nebylo ani o čem pochybovat.

„Já uměl střílet oběma nohama, a dokonce i dobře hlavičkovat, Messi je čistě jenom ‚levák‘. Jediný, kdo sahá k mým kvalitám, je Mbappé,“ překvapoval Pelé. „Vyhrál mistrovství světa ve svých devatenácti, to mně se povedlo sice už v sedmnácti, ale pomalu se mi vyrovnal,“ smál se.

Dané tvrzení však myslel naprosto vážně. „Nechci, aby si z toho někdo dělal legraci, protože to myslím opravdu vážně. Domnívám se, že nám tu před očima roste mé druhé já, je radost se na něho dívat,“ vychvaloval mladého univerzálního čaroděje z Parku princů, který byl objeven knížecím Monakem, od něhož ho PSG koupilo za 166 milionů liber.