Drchal přináší do útoku úplně jiný rozměr. Je hodně zajímavý a ohromně pracovitý, chválí Ščasný

OBSAHUJE VIDEO

Zdeněk Ščasný už měl možnost vidět svou Spartu ve třech vítězných zápasech zimní přípravy proti Českým Budějovicím, Energii Cottbus a Loko Vltavín. Jak ho to uspokojilo?

Drchal přináší do útoku úplně jiný rozměr. Je hodně zajímavý a ohromně pracovitý, chválí Ščasný

"Jsme spokojeni, všechno jde tak, jak jsme chtěli a jak jsme plánovali. Jediná komplikace byla minulý týden viróza, která některé hráče postihla, ale kromě toho šlo všechno podle plánu. Čtrnáct dní jsme teď trénovali hodně fyzičku, pokračovat s tím budeme i ve Španělsku. Postupně samozřejmě čím dál větší část tréninků dostane taktická příprava. Letos je příprava kratší než v minulosti, ale pět týdnů podle mě ideálně stačí," ozřejmil na webu sparta.cz šéf Váchy, Zahustela, Hložka a spol.

Ve středu proti Vltavínu byl nejvíce vidět dvougólový Václav Drchal. "Právě on je jeden z těch, kteří vypadli z přípravy kvůli viroze. Proto nám chyběl v Cottbusu. Hodně rychle po zranění se dostal zpátky do týmu a přináší tam úplně jiný rozměr. Neustále se nabízí za obranu, je ohromně pracovitý. Máme různé typy útočníků a on je hodně zajímavý. Jsem rád, že se vrací do formy, kterou měl před zraněním. Dává nám to možnost variability, kterou jsme na podzim neměli," liboval si na oficiálních stránkách slavného "S" někdejší kormidelník Žižkova, Teplic či Panathinaikosu, který uvedl, že do Španělska vezme 25 hráčů do pole a tři brankáře, s tím, že cestují také mladíci Plechatý a Chervak.

"Hráči, se kterými nepočítáme, to vědí. Někteří tu ještě jsou, ale to neznamená, že by s námi jeli do Španělska. Jsme ohledně nich rozhodnutí. Co se týče příchodů, ještě bychom mohli přivítat jedno nebo dvě jména, ale není to rozhodně otázka pár dní," doplnil bývalý sportovní ředitel pátého týmu Fortuna:ligy, jenž uprostřed ledna nevidí reálně možný odchod Benjamina Tetteha do Premier League.

A co situace okolo Filipa Panáka a Davida Lišky, u kterého nakonec vůbec nemusí dojít k transferu? "Filip dostal povolení, aby se s námi připravoval. Očekávám, že jeho přestup se brzy dotáhne. Co se týče Lischky, k tomu se nechci vyjadřovat. Je fakt, že se s námi nepřipravuje, protože dostal stopku po vyšetřeních, která proběhla. Ale práve proto, že ještě budou následovat další vyšetření, tak by bylo nekorektní o tom teď mluvit," uzavřel stránkami sparta.cz citovaný jednašedesátiletý odborník.