Bývalý trenér slovenské reprezentace si myslel, že bez fotbalu vydrží, opak byl však pravdou

Ján Kozák v říjnu roku 2018 šokoval domácí fotbalové příznivce svou abdikací na post trenéra slovenské reprezentace, jíž vedl dlouhých pět let. Po tomto odchodu sice slíbil, že se k řemeslu už nevrátí, avšak láska ke hře se protentokrát ukázala jako silnější.

Bývalý trenér slovenské reprezentace si myslel, že bez fotbalu vydrží, opak byl však pravdou

Nebýt překvapení, které pro Kozáka přichystalo několik jeho svěřenců, jež si po porážce s Českou republikou šli užívat do baru, pak by čtyřiašedesátiletému lodivodovi nic nebránilo, aby dále šéfoval lavičce týmu, s nímž se v roce 2016 dostal na EURO, kde ve skupině remizoval se silnou Anglií, ale ve vyřazovacích fázích pak už nestačil na ještě silnější Německo.

Ačkoliv se k tomuto tématu zkušený slovenský trenér již nechtěl vracet, přiznal si, že nečekal, jak ho to bude k fotbalu opět táhnout. „Najednou jsem zjistil, že mám na všechno moc času. Mohu se věnovat sobě, manželce nebo vnoučatům, ale fotbal jako takový mi začal opravdu chybět. Typický život důchodce ještě není pro mě,“ svěřoval se.

O Kozáka by se nepochybně zajímaly i přední české kluby, nicméně on sám dal přednost třetiligovému celku FC Košice. „Strašně moc mi chyběl ten život, práce i lidé okolo. Když jsem přišel do Košic, zase jsem se cítil jako doma. Chci, aby se vědělo, že tam nemám žádnou oficiální roli, funguji jen jako poradce. Všichni se tam k sobě chovají velice přátelsky,“ odhalil, jak si momentálně léčí své rány.

Vzhledem k tomu se objevily otázky, zdali by svůj původní názor znovu nepřehodnotil. On si však stále stojí za svým, i když časem by se touha i ambice opět mohly ukázat jako silnější. „K trenérskému řemeslu se oficiálně vrátit neplánuji, minimálně to zatím nemám v úmyslu. Jediné, o co se starám, jsou Košice, které si dle mého zaslouží postoupit a do budoucna by měly hrát i prvoligovou soutěž,“ dodal na adresu klubu, v jehož čele strávil největší část své trenérské kariéry.