Morata ven, Higuaín dovnitř. Argentinec může setrvat v Chelsea klidně až 18 měsíců!

Morata ven, Higuaín dovnitř. Argentinec může setrvat v Chelsea klidně až 18 měsíců!

Už je to uděláno, už je to hotovo. Po River Plate, Realu Madrid, Neapoli, Juventusu a AC Milán bude mít v současnosti jednatřicetiletý kanonýr Gonzalo Higuaín napsánu v životopisu také Chelsea, jež se tak stává šestou zastávkou jeho profesionální kariéry.

Zkušený Argentinec, jenž stále patří turínským Bianconeri, odchází na Stamford Bridge do konce právě probíhající sezony 2018/2019 na hostování a znovu tak dostane šanci navázat na předešlou úspěšnou spolupráci s trenérem Mauriziem Sarrim, se kterým zažil pod Vesuvem náramné časy.

Higuaín, který svého času měnil trikot za úctyhodných 90 milionů eur, v Londýně nahradí mladšího Španěla Álvara Moratu, kterého nejspíš čeká zapůjčení do Atlétika Madrid, ke kterému by mělo dojít v těchto dnech.

Trojnásobný šampion LaLigy a dvojnásobný mistr Serie A, v níž drží střelecký rekord v podobě 36 branek v pětatřiceti duelech, by navíc v britské metropoli nemusel vydržet jen šest měsíců - při splnění určitých podmínek by si totiž mohl působení v kádru Blues prodloužit o dalších 12 měsíců až do 30. června 2020.

To, že by Higuaín debutoval za čtvrtý tým Premier League již v sobotu 19. ledna, se neočekává. Ovšem ve čtvrtek 24. 1. už by možná v League Cupu proti Tottenhamu nastoupit mohl.