Závod o Budínského vyhrála Boleslav. Jak daleko jsou námluvy s hostem Komličenkem?

Závod o Budínského vyhrála Boleslav. Jak daleko jsou námluvy s hostem Komličenkem?

Dlouholetý prezident Mladé Boleslavi Josef Dufek po opravdu velkých změnách v prvoligovém kádru věští, že jaro bude dramatické nejen po sportovní, ale i po psychické stránce.

Do budoucna by však byl ambiciózní boleslavský šéf rád, aby se nově budovaný tým trenéra Webera konečně pral na špici tabulky. Rozpočet by na to být měl...

"Je zájem o dva tři hráče, kteří jsou u nás pod smlouvami. Ale neuvolnili jsme je a nechceme uvolnit, protože musí přijít stabilizace. Nechci vykřikovat nějaké věci, ale byli bychom rádi, kdybychom se vrátili do první šestky," uvedl první muž klubu z města automobilů.

Ke splnění onoho cíle by měl i nadále pomáhat nejlepší ligový kanonýr Nikolaj Komličenko, jehož přestup z Krasnodaru by se měl po úspěšném hostování přetavit v trvalý podpis ještě do startu jarní části.

"Je to otázka dnů, týdnů. Jisté ale je, že u nás na jaře zůstane, to je k dnešku jediný jasný fakt. Vidím to ale pozitivně. Podle věkové i typologické skladby je vidět, že budujeme nové perspektivní mužstvo," doplnil nadřízený Přikryla, Matějovského, Maška a spol.

Pokud jde o posily, Philipp Tvaroh z Ingolstadtu, Alexej Tatajev z Krasnodaru a Brazilci Ewerton ze Zlatých Moravců a Marco Tulio z Vlašimi jsou jistotou.

Před uzavřením je také příchod šestadvacetiletého záložníka Karviné s minulostí v Bohemians 1905 Lukáše Budínského. Ačkoliv měl vážný zájem také třetí Baník, závod o jeho osobu vyhrál právě desátý tým Fortuna:ligy.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.