Ze severu Čech až do Serie A: Jablonecký talent se odebral zkusit štěstí do Empoli

Ze severu Čech až do Serie A: Jablonecký talent se odebral zkusit štěstí do Empoli

Jablonec, který si tento týden mezi metrovými závějemi poradil s divizní Jiskrou Mšeno poměrem 8:0, o což se postarali Doležal, Chramosta, Acosta, Ikaunieks, Hübschman a Holeš, dočasně přišel o jednu ze svých perspektivních nadějí.

Severočeský účastník Evropské ligy ze Střelnice totiž uvolnil 190 centimetrů vysokého útočníka Tomáše Čvančaru na Apeninský poloostrov.

Ofenzivní talent, který v nejvyšší tuzemské soutěži debutoval loni v březnu proti Baníku Ostrava, byl poslán na půlroční hostování s opcí do italského klubu Empoli FC, který nedávno v přípravě udolal Perugii.

Bývalý hráč Slavie, který se do Peltova celku odebral před necelým rokem, je mládežnickým reprezentantem a od sezony 2018/2019 byl stabilním členem ligového áčka kouče Petra Rady.

Od něj si nyní minimálně šest měsíců odpočine a zkusí prorazit v aktuálně sedmnáctém týmu Serie A, který hraje domácí zápasy na stadionu Carla Castellaniho pro více než 16 tisíc diváků.

Odvetná část nejvyšší italské soutěže začíná pro Empoli 20. ledna výjezdem na půdu Cagliari. V nejbližším měsíci bude moci vytáhlý teenager Čvančara nasát atmosféru i proti Janovu, Chievu, Laziu nebo Sassuolu.