Talent Jaroš už se dočkal pochvaly i od Kloppa a v 17 letech poprvé trénoval s áčkem Liverpoolu

Mládežnický reprezentant Česka Vítězslav Jaroš se za své kontantní výkony v barvách liverpoolské mládeže dočkal premiérového povolání do A-týmu slavných Reds, které vede renomovaný německý manažer Jürgen Klopp.

Talent Jaroš už se dočkal pochvaly i od Kloppa a v 17 letech poprvé trénoval s áčkem Liverpoolu

Lídr Premier League se tak na nadcházející sobotní utkání proti Crystal Palace připravuje s brankářskou trojicí Alisson Becker (26 let), Simon Mignolet (30 let) a Vítězslav Jaroš (17 let).

"S gólmany prvního týmu jsem byl na tréninku již několikrát, pravidelně se nám mimo áčko věnuje hlavní trenér brankářů. Nicméně nyní jsem se poprvé zúčastnil klasického tréninku celého týmu, jehož součástí je také společná snídaně a oběd po tréninku," objasnil idnes.cz citovaný borec, jemuž k angažmá na ostrovech pomohl Luděk Mikloško.

Brazilská jednička, jež v dosavadním průběhu Premier League obdržela ve dvaadvaceti zápasech pouhých 10 branek, což je jasně nejméně z celého dvacetimístného peletonu, je mu hodně sympatická.

"Alisson i Simon Mignolet sice každým zákrokem i cvičením dokazují, jaká jsou třída, ale chovají se skvěle. Pomohou, poradí, pochválí. Naposledy jsme v brankářské partě hráli dovednostní soutěže, byl jsem v týmu s Allisonem a vyhráli jsme. To vítězné plácnutí mě hřálo," přiznal na stránkách idnes.cz teenager, jenž už má za sebou starty i v mládežnické Lize mistrů UEFA Youth League.

Debut na slavném Anfield Road je sice pořád hodně, hodně daleko, nicméně dotyčné nakukování mezi elitu se počítá. Tím spíš, když už o něm ví i samotný kouč s minulostí v Mainzu a Borussii Dortmund, který osmnáctinásobného mistra Anglie převzal v říjnu 2015.

"Po konci tréninku mě pochválil také trenér Klopp, což mi udělalo velkou radost. Nikde není psáno, kdy se případně do tréninku áčka zapojím znovu, je to vždy na základě jejich potřeb. Nikam se ale neženu, užívám si každého dne tady a trénink s prvním týmem beru jenom jako velkou motivaci do další práce," doplnil na portálu idnes.cz odchovanec slávistické akademie, který se odebral na ostrovy již v roce 2017.