Ostrava vyrukovala v přípravě s posilou. Dohlížela na ně žena. A co přiblížilo Baník i Bayernu?

Ostrava vyrukovala v přípravě s posilou. Dohlížela na ně žena. A co přiblížilo Baník i Bayernu?

Příprava fotbalistů Baníku Ostrava je o letošní zimě specifická. Na pomoc jim totiž přijela i uznávaná odbornice, i díky níž baníkovci vyzkoušeli v domácích podmínkách unikátní novinku.

„Jsem velice rád, že paní Rodriguezová Baník navštívila a že se rodí počátek velmi zajímavé spolupráce,“ pochvaloval si kondiční trenér Baníku Ostrava Michal Hrubý v rozhovoru pro webové stránky Baníku Ostrava poté, co se jejich silového tréninku zúčastnila i Nicole Rodriguezová.

Jde o kondiční specialistku ze Spojených států amerických, která pracuje pro organizaci EXOS, jejímž předsedou je Mark Verstegen, jenž dříve pomáhal s kondicí i fotbalistů německé reprezentace. Právě Rodriguezová je zástupkyní organizace pro střední Evropu.

A do Ostravy přišla i velká novinka. „Jsem rád, že paní Rodriguezová ocenila přístup našich hráčů k tréninku. A také to, že se v nově se rodícím zázemí na Vistě máme možnost připravovat na speciálních posilovacích strojích na pneumatický odpor,“ neskrýval radost Hrubý.

„Jsou to stroje, na jakých se připravují například hráči v AS Řím, Bayernu Mnichov a dalších světových klubech a jakými zatím v Česku, ale například ani na Slovensku žádný klub nedisponuje,“ doplnil.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.