Bílek: Vzal jsem nabídku, jež by se už nemusela opakovat a ve kterou už jsem ani nedoufal

Místo co nejvyššího umístění ve Fortuna:lize už má Michal Bílek jiné cíle - již za dva měsíce povede reprezentaci Kazachstánu v kvalifikaci o postup na Euro proti Skotsku a posléze narazí i na Belgii, Rusko, San Marino a Kypr.

Bílek: Vzal jsem nabídku, jež by se už nemusela opakovat a ve kterou už jsem ani nedoufal

Ševcům proto poděkoval za vstřícný krok, že ho uvolnil. "Nebylo to pro mě snadné rozhodování. Zlínskou šanci jsem vítal. Velký dík patří všem, dala se tady dohromady výborná parta. Měli jsme dobré vztahy. Někdo to může chápat tak, že utíkám od rozdělané práce. Ale vzal jsem nabídku, která by se už nemusela opakovat a v kterou už jsem ani nedoufal. Vést jakékoli národní mužstvo je čest. Zase si zahrát kvalifikaci o Euro. Je to lákadlo," přiznal v interview pro idnes.cz někdejší stratég Dinama Tbilisi, Jihlavy či Sparty.

Smlouva v Kazachstánu se podepíše v sobotu a úřadovat začne od 1. února. Úkol mu ještě přidělen nebyl. "Zatím jsme se o tom nebavili. Ale každý tým má jediný cíl - postoupit. Vím, že to bude těžké. Kazachstánu se to ještě nikdo nepovedlo. Všechny skupiny jsou těžké. O Belgii je zbytečné mluvit, Rusko hrálo výborně na mistrovství světa, proti Skotsku jsme hráli s Českem," pokračoval na webu idnes.cz třiapadesátiletý odborník, který si plánuje vzít s sebou i jednoho českého asistenta a také se plánuje spojit s Miroslavem Beránkem, který vedl onen národní tým před lety.

Co vše ví o kazašském fotbale? "Vnímám, že Astana je přední klub, který hraje pravidelně evropské poháry. Slavia s nimi před rokem vypadla. Nejsou tam špatní fotbalisté. Hráče zatím neznám. Ale realizační tým má dokonalý přehled, takže mi to usnadní. V nejbližší době budu chtít vidět co nejvíc zápasů. Budu tam pořád. Dostanu byt v Astaně. Zatím jsem tam byl jen na otočku, ale nebude problém si zvyknout. Rozhodl jsem se být trenérem, což přináší i nabídky z daleka. Jednou jsem trénoval v Kostarice. Až se zabydlím, přiletí za mnou paní," uzavřel na webu idnes.cz Bílek, který se hodlá dorozumívat anglicky a rusky, kterou si bude oprašovat ještě ze školy.