Monaco tápe i pod Henrym, Fábregas za ním ale stojí: Způsob, jak vidí fotbal, jsem vždy obdivoval. Vím, že jsme v dobrých rukou

Monaco tápe i pod Henrym, Fábregas za ním ale stojí: Způsob, jak vidí fotbal, jsem vždy obdivoval. Vím, že jsme v dobrých rukou

Několik let v Barceloně, více než dekádu v Londýně a teď Ligue 1. Přesně tímto směrem se nyní ubírá profesionální kariéra jednatřicetiletého španělského středopolaře Cesce Fábregase, který má za sebou debut v nejvyšší francouzské soutěži proti Olympique Marseille.

Ačkoliv vynechal poslední monacké vystoupení proti Nice, které trenérsky vede Patrick Vieira, stěhování na knížecí půdu na Azurové pobřeží si zatím nemůže vynachválit.

"Cítil jsem, že přišel správný čas. Po 501 soutěžních utkáních v Anglii jsem odešel víceméně na vrcholu, což jsem si vždy přál. Monako pro mě představovalo novou výzvu a rozhodl jsem se ji akceptovat," vzkázal webem ceskatelevize.cz citovaný hráč devatenáctého týmu soutěže, který má na poslední Guingamp náskok pouhého jednoho bodu.

Z ostrovů se mu neodcházelo lehce, ale přes hráče jako Kanté nebo Jorginho se mu do sestavy Blues dostávalo hůř a hůř a pomocnou ruku svého přítele Thierry Henryho proto přijal všemi deseti. "Nebudu lhát, konečné rozhodnutí nebylo lehké. Strávil jsem v Londýně 13 let, odstartoval tam kariéru, oblékal dres dvou top mužstev, vyhrál spoustu trofejí, překonal několik rekordů, poznal celou řadu kamarádů a skvělých lidí. V určitých ohledech jsem se cítil více jako Angličan než jako Španěl, bylo to fantastické dobrodružství. Viceprezident Monaka Vadim Vasiljev mi ale nastínil své vize a přesvědčil mě. Vše jsem následně probral se svou rodinou a došli jsme společně k závěru, že je to správná volba. Cítím se jako dítě, které dostalo nové kopačky, a doufám, že v budoucnu dokážeme naplnit klubové ambice," doplnil mistr světa i Evropy z let 2008, 2010 a 2012.

Nijak ho neděsí ani současné postavení osminásobného mistra země, který má v kádru borce jako Falcao, Golovin, Tielemans či Glik. "Je sice teprve na začátku trenérské kariéry, ale je to rozený vítěz, což je schopnost, kterou v sobě buď máte, nebo ne. Způsob, jak vidí fotbal, jsem vždy obdivoval. Proto vím, že jsme v dobrých rukou," uzavřel Fábregas, který se možná brzy dočká i dalšího známého spoluhráče, a sice Michyho Batshuayie, se kterým už se vedení AS dohodlo, ale změnu dresu zatím brzdí Chelsea, která nestojí o hostování, ale preferuje přestup.