Šilhavý: S Brazilci nás bude bezpochyby sledovat celý svět

Šilhavý: S Brazilci nás bude bezpochyby sledovat celý svět
OBSAHUJE VIDEO

Přátelské měření sil mezi Českou republikou a Brazílií se přeci jen odehraje. Dojde k tomu v úterý 26. března ve vršovickém Edenu.

Vedení FAČR považuje druhý vzájemný souboj s Kanárky v historii samostaného české repre (první duel se odehrál v roce 1997 a naše země v Rijádu podlehla 0:2) za mimořádný diplomatický úspěch...

"Jde o mimořádný okamžik, který bude mít významné místo v historii našeho fotbalu. Narazit na Brazílii, to je pro každý národní tým obrovská pocta a zážitek, který se splní jen hrstce hráčů. Jsme nesmírně rádi, že jsme náročné, ale férové jednání s brazilskou stranou dotáhli do úspěšného konce. Naši hráči i fanoušci se tak opravdu mohou těšit na fantastický zážitek. Pro nás všechny to je splněný sen," vzkázal na webu fotbal.cz předseda Martin Malík.

Pro národní mužstvo Jaroslava Šilhavého půjde o týden plný výzev. Nejprve se v pátek 22. března představí v posvátném Wembley proti Anglii a o čtyři dny později bude následovat střet s jihoamerickým gigantem.

V řeči čísel to znamená zápasy se třetím a pátým výběrem žebříčku FIFA. Jména a la ALlison, Casemiro, Coutinho, Firmino, Neymar, Marcelo a spol. opravdu budí respekt.

"Momentálně bychom na světě nenašli moc těžších soupeřů, než kteří proti nám vyrukují. Je zbytečné bavit se o kvalitě brazilského týmu, ale jestli se chceme posouvat dál, tak právě takové zápasy nám pomůžou. I když půjde o přípravný zápas, bude jej bezpochyby sledovat celý svět a pro nás bude velkou motivací proti Brazílii uspět a ukázat se v dobrém světle. Jdeme na absolutní top tým a pro nás to bude jedinečná prověrka. Zahrát si proti Brazílii je něco, po čem touží každý hráč na světě. Jsem moc rád, že naši kluci tu šanci dostávají. I pro celý náš realizační tým a samozřejmě fanoušky to bude něco mimořádného," doplnil Jaroslav Šilhavý, který má zatím na nejvyšší úrovni bilanci tří výher a jedné porážky.