Bony se přiblížil dalšímu přestupu. Přesnými pasy ho může zásobovat Xavi!

Dalším dobrodružstvím v profesionální kariéře bývalého reprezentanta Pobřeží slonoviny Bony Wilfreida by mohla být katarská nejvyšší soutěž.

Bony se přiblížil dalšímu přestupu. Přesnými pasy ho může zásobovat Xavi!

Jak zaznělo na Sky Sports, útočníkův velšský zaměstnavatel Swansea City se přiblížil dohodě o prodeji třicetiletého fotbalisty do katarského celku Al-Sadd.

Bývalý khráč Manchesteru City, Stoke City, Sparty či Vitesse Arnhem, jehož si klub koupil zpět v srpnu 2017 za 12 milionů liber, je nejlépe placeným hráčem v kádru druholigových Labutí a vedení z Liberty Stadium vítá, že se této zátěže zbaví.

V roce 1969 založený Al-Sadd, který má v Dauhá stadion pro 15 tisíc diváků, je aktuálním lídrem Stars League s dvoubodovým náskokem na Al Duhail, který obhajuje primát z minulé sezony.

Nejznámějšími hráči soudobého kádru jsou dva španělští veteráni - pětatřicetiletý Gabi, který zakotvil v Kataru po dlouhém angažmá v Atlétiku Madrid a o tři roky starší špílmachr Xavi, o jehož úchvatné barcelonské minulosti se netřeba rozepisovat.

V tomto soutěžním ročníku 2018/2019, do kterého naskočil po operaci kolena, zasáhl Bony jen do sedmi soutěžních duelů s bilancí jednoho gólů do sítě Hullu, k čemuž došlo těsně před Vánoci. V posledních dnech se o něm psalo i v souvislosti se zájmem Galatasaray Istanbul.