Bony se přiblížil dalšímu přestupu. Přesnými pasy ho může zásobovat Xavi!

Bony se přiblížil dalšímu přestupu. Přesnými pasy ho může zásobovat Xavi!

Dalším dobrodružstvím v profesionální kariéře bývalého reprezentanta Pobřeží slonoviny Bony Wilfreida by mohla být katarská nejvyšší soutěž.

Jak zaznělo na Sky Sports, útočníkův velšský zaměstnavatel Swansea City se přiblížil dohodě o prodeji třicetiletého fotbalisty do katarského celku Al-Sadd.

Bývalý khráč Manchesteru City, Stoke City, Sparty či Vitesse Arnhem, jehož si klub koupil zpět v srpnu 2017 za 12 milionů liber, je nejlépe placeným hráčem v kádru druholigových Labutí a vedení z Liberty Stadium vítá, že se této zátěže zbaví.

V roce 1969 založený Al-Sadd, který má v Dauhá stadion pro 15 tisíc diváků, je aktuálním lídrem Stars League s dvoubodovým náskokem na Al Duhail, který obhajuje primát z minulé sezony.

Nejznámějšími hráči soudobého kádru jsou dva španělští veteráni - pětatřicetiletý Gabi, který zakotvil v Kataru po dlouhém angažmá v Atlétiku Madrid a o tři roky starší špílmachr Xavi, o jehož úchvatné barcelonské minulosti se netřeba rozepisovat.

V tomto soutěžním ročníku 2018/2019, do kterého naskočil po operaci kolena, zasáhl Bony jen do sedmi soutěžních duelů s bilancí jednoho gólů do sítě Hullu, k čemuž došlo těsně před Vánoci. V posledních dnech se o něm psalo i v souvislosti se zájmem Galatasaray Istanbul.