Tři slávisté, kteří se v Edenu i přes cestu do Portugalska nemusí dočkat startu ligového jara

Zatímco druhá Plzeň i pátá Sparta už mají za sebou tři přípravné duely, aktuální lídr tabulky z vršovického Edenu vstoupí do zápasového kolotoče teprve v sobotu proti druholigovému Ústí nad Labem, po kterém se odebere na druhý přípravný kemp, tentokráte do Portugalska.

Tři slávisté, kteří se v Edenu i přes cestu do Portugalska nemusí dočkat startu ligového jara

Konkurence je u sešívaných velká a to i přes dlouhodobé zranění Tecla a Hromady. Také proto brzy slavnému "S" dočasně nebo trvale zamávají nejméně tři borci z aktuálního kádru Jindřicha Trpišovského.

"Nejsme nafukovací, je nás moc. V Portugalsku si s hráči v této situaci sedneme a seznámíme je s jejich rolemi v týmu. Bude to o vzájemné dohodě, aby to pro nás i pro hráče bylo co nejlepší," přiznal před pár dny zmíněný stratég s minulostí ve Viktorii Žižkov či Slovanu Liberec.

Všeobecně se očekává, že slávistické vedení udělí zelenou stoperu Jakubu Jugasovi a dvěma ofenzivním borcům Murisi Mešanovičovi a Janu Matouškovi.

Všichni zmínění už mají své zájemce. Zkušený bosenský snajpr by sice mohl dohrát jaro ve Slavii, ale od léta má být údajně domluven na osobních podmínkách v Mladé Boleslavi. Nevyužitý střední obránce je nejblíže návratu do Zlína, odkud do metropole přišel a rychlonohý český reprezentant do jednadvaceti let by mohl až do léta sbírat větší herní vytížení u řeky Litavky.