Sadílek se v PSV dočkal povýšení. Jeho přítomnost je pro klub přínosem, těšilo trenéra

Další významnou stopu ve velkém zahraničním klubu za sebou může zanechat záložník Michal Sadílek, jenž se dočkal povýšení do prvního týmu.

Sadílek se v PSV dočkal povýšení. Jeho přítomnost je pro klub přínosem, těšilo trenéra

Rodák z Uherského Hradiště, který si prošel akademií Slovácka, již ve svých mládežnických letech prokazoval nezvykle vysoký potenciál, čehož si všimlo i nizozemské PSV a rázem českého hráče přivedlo pod svá křídla.

Jak plynul čas, Michalův talent se začal uplatňovat nejen na hřišti, ale také i v kabině, čehož si všiml trenér Mark van Bommel a nadějnému českému hráči zajistil vstupenku do A týmu. Ta přišla v podobě pohárového utkání, na nějž navazovala zkouška v domácí soutěži a nakonec i ostrý test v Lize mistrů, a to navíc na hřišti silného Interu Milán.

Po takovém dobrodružství už jen nastala otázka, zdali se Sadílek v blízké budoucnosti dočká trvalého povýšení, přičemž odpověď jsme se již dozvěděli. V rámci pátečního večera vydal klub oficiální prohlášení, podle něhož si současný trenér sám vyžádal devatenáctiletého záložníka dopsat na soupisku.

„Znám Michala od chvíle, co se připojil k PSV. Byl jsem tehdy koučem kategorie do devatenácti let, kde jsme vyhráli titul a kde mi právě on dělal kapitána. Takového úspěchu bychom nedosáhli, kdyby si hráči nebrali tu správnou inspiraci od svého vůdce. Věřím, že právě on nám může jít lecčím příkladem,“ uvedl van Bommel.

Sadílek nyní doufá, že těch příležitostí bude přicházet více a více. „Jakmile jsem se to dozvěděl, zmocnila se mě neskutečná radost. Miluju život v PSV a doufám, že mě tu čeká ještě několik příjemných let,“ projevil své nadšení.