Hororové zranění při běžné výměně kopaček! Obránce Fulhamu si kvůli tomu týdny nezahraje

Hororové zranění při běžné výměně kopaček! Obránce Fulhamu si kvůli tomu týdny nezahraje

Pro mnohé z nás je výměna kopaček běžnou rutinní záležitostí, co s sebou nenese žádná rizika, avšak v případě Alfieho Mawsona z Fulhamu se jednalo o těžký úkol, který si také vyžádal svou daň.

Aktuálně předposlední tým celkové tabulky Premier League to nemá v této sezoně vůbec lehké. Nejenomže během ní přišla trenérská změna a s ní i jiný herní styl, ale navíc se mužstvo musí potýkat s vynucenou marodkou.

Poslední přírůstek na listinu zraněných před třemi týdny zaznamenal čtyřiadvacetiletý obránce Alfie Mawson, jehož si Fulham loni v létě pořídil za 20 milionů liber z konkurenční Swansea.

Podle všeho došlo ke kurióznímu incidentu během tradičního měnění kopaček. Mladému stoperovi se protočilo koleno, s nímž se nyní podrobuje rehabilitaci.

„Je to velice zvláštní zranění. Jenom si měnil kopačky… bylo to neuvěřitelné,“ nemohl najít ta správná slova současný kormidelník Claudio Ranieri.

Léčba si podle všeho vyžádá několik týdnů. „Doteď tomu nemohu uvěřit. Alfie potřebuje více času. Kolik? To nedokážu předpovědět…,“ dodal muž, jenž kdysi s Leicesterem City ovládl nejvyšší anglickou soutěž.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.