Další Íráncův kousek obletěl svět. Gólman, který znemožnil Ronalda, umí tuhle parádu

Další Íráncův kousek obletěl svět. Gólman, který znemožnil Ronalda, umí tuhle parádu
OBSAHUJE VIDEO

Ačkoliv chytá až v dalekém Íránu, není to zdaleka poprvé, co na sebe tenhle borec dokázal upozornit celý svět. Další počin, kterým o sobě dal vědět, předvedl Alireza Beiranvand na Asijském poháru.

Vzpomínáte si ještě na světový šampionát? Portugalci v něm nastoupili proti Íránu a jejich hvězda Cristiano Ronaldo dostal výhodu pokutového kopu. Naložil s ní ale prachbídně a muž mezi třemi tyčemi jej vychytal.

Jmenuje se Alireza Beiranvand, je mu šestadvacet roků a chytá v nejvyšší íránské soutěži. Írán reprezentuje i na probíhajícím Asijském poháru a znovu se o něm píše po celém světě. Zaujal totiž kouskem, který předvedl v zápase proti Iráku.

Tentokrát však nešlo o žádný bravurní zákrok, ale o založení útoku. Beiranvand se o něj pokusil famózním výhozem takřka přes celé hřiště. A ačkoliv jeho sedmdesátimetrový hod spoluhráči přetavit v rozhodující branku v nakonec bezbrankovém utkání přetavit nedokázali, gólman se těší znovu zájmu veřejnosti.

Ostatně nebylo to prvně, co se blýskl svými házecími schopnostmi. V domácí soutěži pětašedesátimetrovým hodem už i přihrál na branku. Na přehlídku jeho nejlepších výhozů včetně toho gólového se můžete podívat ve videu níže.