Ronaldo už nevládne střelcům Serie A. Čtyřmi zásahy se na něj dotáhl borec z Bergama

Předposlední tým tabulky Serie A Frosinone schytal na domácím hřišti pětigólový debakl od Atalanty Bergamo. Čtyřmi brankami se o něj největší měrou zasloužil Duván Zapata. Kolumbijský útočník se díky tomu dotáhl na Cristiana Ronalda na čele tabulky střelců.

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo si bude muset zvykat, že na špici pořadí kanonýrů nejvyšší italské soutěže má konkurenci. Úctyhodná forma, kdy skóroval v posledních osmi soutěžních zápasech, totiž mezi ty nejlepší katapultovala právě Zapatu.

Dlouho se ale kolumbijský střelec spíše trápil. Poprvé rozvlnil ligovou síť až v 11. kole na konci listopadu, od té doby je ale k nezastavení.

První zásah proti Frosinone si šetřil až na konec úvodní pětačtyřicetiminutovky, to už zvyšoval na 2:0 pro hosty, když skóre otevřel v jedenácté minutě Mancini. Zapata pak svými prvními dvěma brankami orámoval poločasovou přestávku a další trefy přidal v 64. a 73. minutě.

Atalanta díky vysokému vítězství poskočila po neúplném dvacátém kole na šestou příčku tabulky italské Serie A. Ronaldův Juventus dohrává své utkání proti Chievu Verona v pondělí.