Nic není nemožné, říká Solari. Real není v závodu o titul bez šance

Nic není nemožné, říká Solari. Real není v závodu o titul bez šance

Real Madrid po odchodu Zidana a Ronalda zažívá nepodařenou sezónu a stihl už vyměnit trenéra, ve skutečnosti na tom ale není zase tak špatně, jak se píše v mnohých médiích. A tak to ví i nynější kouč Santiago Solari. 

Real Madrid loni ovládl Ligu mistrů, v létě jej ale opustili dva klíčoví muži - kouč Zinedine Zidane a nejlepší střelec v historii klubu Cristiano Ronaldo. Za Ronalda si Bílý balet náhradu nepořídil a Julen Lopetegui svou roli fatálně nezvládl, v říjnu byl propuštěn a na jeho místo přišel právě Solari. Ten Real Madrid zvedl k lepším výkonům, na žádné zázračné výsledky se ale zatím tým pod jeho vedením zatím nezmohl.

Přesto se ale Realu daří více. Solari převzal tým na šestém místě v tabulce La Ligy, nyní je Bílý balet po výhře nad Sevillou třetí. A na první Barcelonu ztrácí pouze sedm bodů, ač má tým z Katalánska zápas k dobru. To není nedosažitelná ztráta. Pokud se Realu bude na jaře dařit, vyhraje El Clasico a Barcelona formu ztratí, klidně může tým ze San Bernabeu ovládnout španělskou La Ligu. To ještě před dvěma měsíci znělo jako sci-fi.

To ale zatím není na pořadu dne. Real Madrid prožívá kocovinu po třech veleúspěšných sezónách. Od příští sezóny ale jistě o titul hrát bude už od prvních kol. Solari si navíc v létě přivede nějaké posily, například Edena Hazarda. Jím oživený Bílý balet by mohl tančit tak jako za éry Zidana a Ronalda.

Nezapomínejme ale ani na jiné soutěže. Bílý balet si navzdory dvěma prohrám s CSKA Moskva ve skupině zajistil bezproblémový postup a v osmifinále Ligy mistrů vyzve nizozemský Ajax. Daří se mu i v domácím Copa del Rey, kde nedávno postoupil do čtvrtfinále. Právě triumf v poháru by mohla být priorita Realu v této sezóně. Naposledy jej vyhrál v roce 2014 pod koučem Ancelottim.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.