Síla ve vzduchu je u Beneše naprosto dominantní. Nová posila Sigmy se ale při premiéře cítila jako dřevák

Síla ve vzduchu je u Beneše naprosto dominantní. Nová posila Sigmy se ale při premiéře cítila jako dřevák
OBSAHUJE OHLASY

Třicetiletý stoper Vít Beneš o víkendu absolvoval svůj první zápas za Olomouc, když si proti slovenskému Ružomberoku (1:1) navlékl kapitánskou pásku.

"Jsme s trenérem domluvení, že bych měl přebírat úkol organizovat hru a měli by mě doplňovat i ostatní. Všichni z týmu musíme na hřišti komunikovat, aby všechno sedělo. Tým na mě působí zatím velmi pozitivně. Kluci chtějí hrát technický fotbal, jsou pracovití, takže doufám, že nám to vydrží a bude to vidět na výsledcích a že budeme sbírat body," citoval server idnes.cz nového spoluhráče Nešpora, Yunise, Pilaře a spol.

Ve středu obrany odehrál první půli s Romanem Polomem, který je na Hané dlouhodobým náhradníkem. "Doufám, že to byla zábava hlavně pro lidi a že jsme je všechny potěšili aspoň nějakou pracovitostí, když už ne góly. Jsem spokojený, je důležité, že jsme nedostali branku. I jako tým jsme hráli dobře, organizovaně a měli jsme docela dost šancí, škoda, že jsme nějakou neproměnili," sdělil své první dojmy webu idnes.cz bývalý zadák Jablonce či Kladna, který dostal na Andrově stadionu dvouletou smlouvu s opcí na další spolupráci.

Sám přitom mohl skórovat, ale svou příležitost neproměnil. "Otevíralo se mi to hezky, kluci mi tam odtahovali hráče a dovezl jsem to snad až na penaltu. Ale zakončil jsem to jak dřevák, příště to musím vyřešit lépe," sypal si popel na hlavu muž se zkušenostmi z maďarské nejvyšší soutěže.

A jak viděl jeho preméru šéf Václav Jílek? "Síla ve vzduchu je u něj naprosto dominantní a ukázal, že i v rozehrávce může být platný. Začátek byl z jeho strany velmi dobrý. Nechci ho moc přechválit. Ale pokud by takovým způsobem pokračoval v dalších zápasech, tak asi všichni uznají, že to bude velká posila, protože ten poločas zvládl naprosto precizně a bez problémů. Určitě přijdou těžší zápasy, těžší chvíle," upozornil na webu idnes.cz exsparťanský asistent.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.