Masopust: Slavia ale hraje podobný fotbal jako Jablonec, vysoký pressing

Masopust: Slavia ale hraje podobný fotbal jako Jablonec, vysoký pressing

Jeden z čerstvých slávistů Lukáš Masopust nastoupil do zápasu s druholigovým Ústím nad Labem (8:0) po desetitýdenní pauze a ačkoliv byl v akci jen v prvním dějství, sám cítil, že to ještě nebylo úplně ono.

"Samozřejmě, hodně mi to chybělo a proti Ústí to také bylo znát. Snad se brzy dostanu zpět do zápasového rytmu," uvedl na webu slavia.cz exjihlavský borec, který nepochybal, že po zranění stihne start zimní přípravy, neboť byl na devadesát procent nachystán i na poslední dvě podzimní vystoupení Jablonce.

Na čem bude třeba nejvíce zapracovat? "Hlavně na těch fotbalových věcech. Nevím, jak přesně vypadala druhá půle, ale v té první bylo příliš mnoho zbytečných ztrát míče. Teď jsme ale v té největší zátěži, a navíc budeme trénovat tyhle fotbalové věci v Portugalsku, takže věřím, že to odbouráme. Bylo to ještě takové kostrbaté, navíc jsme stále unavení, takže to nebylo úplně ono. Věřím ale, že se sehrajeme a bude to lepší a lepší," pokračoval pětadvacetiletý svěřenec Jindřicha Trpišovského, jehož slova vyšla na slavia.cz.

Jak zapadl do sešívané kabiny a jak moc se liší herní styl jeho nynějšího klubu od toho předchozího? "To se musíte zeptat kluků, ale já se cítím v kabině dobře. Co se týče herního stylu, uvidíme, až začneme nacvičovat fotbalové věci. Slavia ale hraje podobný fotbal jako Jablonec, vysoký pressing. Snad si na týmové automatismy brzy zvyknu," doplnil kolega Škody, Hušbauera, Deliho a spol., jenž byl překvapen vysokou návštěvou.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.