Horňák o letenských posilách: Jsou to dobří kluci a chtějí bojovat, mají pokoru ke Spartě

Už pár týdnů je součástí sparťanského realizačního týmu také Michal Horňák, jenž zanechal své práce v juniorce a nově asistuje Zdeňku Ščasnému u letenského áčka.

Horňák o letenských posilách: Jsou to dobří kluci a chtějí bojovat, mají pokoru ke Spartě

Sám může svým svěřencům vyprávět, jaké je to být uspěšný. Vždyť se slavným "S" vybojoval hned deset ligových primátů, což rohodně není málo...

"Každý kluk, který hraje fotbal, sní o tom, že si jednou zahraje za Spartu a reprezentaci, ale realita bývá ve většině případů jiná. Mě potkalo to štěstí, že jsem narazil na správné trenéry, vyhnula se mi zranění a měl jsem skvělé spoluhráče," vrátil se do minulosti vicemistr Evropy z roku 1996, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

I z té doby si však uchoval vlastnosti pro svou nynější trenérskou činnost. "Měl jsem obrovskou vůli, chtěl jsem vyhrávat. Samozřejmě je potřeba i talent, ale znám talentovanější kluky, kteří to tak daleko nedotáhli. Asi mi pomohla ta moje houževnatost, každý zápas jsem chtěl vyhrát. A byl jsem kolektivní hráč, pro kolektiv a vítězství jsem chtěl padnout, to mi zůstalo do dneška," ozřejmil na webu sparta.cz kouč.

Zatímco v minulosti lídrem nebýval, aktuálně už je na proslovy v kabině zvyklý a nebojí se jich. "Jako hráč jsem v kabině nebyl ten, kdo by na ostatní mluvil a hecoval je, od toho byli jiní. Ale postupem let, jak jsem se učil a získával zkušenosti, tak mě to začalo ohromně bavit. Dneska vím, že to je práce, kterou chci dělat i dál," doplnil.

A co očekává od jarní fáze? Hlavně to, aby byla jiná a úspěšnější, než ta podzimní. "Cíl je vyhrávat, Sparta musí pořád vyhrávat. Nebude to jednoduché a vím, že to nepůjde lusknutím prstů. Přibyli nám nový hráči, jsou to dobří kluci a chtějí bojovat, mají pokoru ke Spartě. Doufám, že budeme vyhrávat a že bude naše hra koukatelná," uzavřel na stránkách sparta.cz Horňák, jenž se nyní nachází společně s celým týmem ve španělské Marbelle.