Daridovo přání? Opustit Herthu. Jenže berlínská realita je kapku jiná...

Daridovo přání? Opustit Herthu. Jenže berlínská realita je kapku jiná...

Konkurence v podobě exliverpoolského Marka Grujiče i slabší herní vytížení. Toť důvody, proč dlouholetý český reprezentant Vladimír Darida uvažuje o odchodu z Herthy Berlín.

Bývalý záložník Sokolova, Plzně či Freiburgu, který k tomuto datu zasáhl jen do šesti bundesligových duelů z celkových 18 a kompletních 90 minut odehrál pouze jednou a na kontě má jen 347 minut herního času, má však v hlavním městě Německa platnou smlouvu až do června 2021.

"Bohužel tato sezona začala tím, že hned v prvním přátelském utkání jsem se zranil. A vypadl jsem na delší dobu, protože to bylo komplikovanější. Pár dní potom, co lékaři určili diagnózu, a vědělo se, že se jen tak nevrátím, tak přišel z Liverpoolu na hostování Marko Grujič. A tímto příchodem se moje pozice hodně ztížila. Marko je dobrý fotbalista, dostává příležitost přede mnou, takže musím bojovat. Po zranění se snažím dostat zpět do základní sestavy a musím trenéra přesvědčit také v trénincích," pronesl na serveru ceskatelevize.cz běhavý fotbalista, který v sezoně dokonce nastoupil i za rezervní tým.

Předešlé zranění už je přitom pasé pasé. "Nic takového. Naopak, protože já se vždy těším na hřiště. Ať na tréninky nebo na zápasy. Že zase budu moc běhat a makat. Ne, nebojím se chodit do soubojů. Jsem úplně v pořádku," ozřejmil hráč sedmého celku německé nejvyšší soutěže, jehož slova vyšla na portálu ceskatelevize.cz.

Co podpora hlavního trenéra Herthy Pála Dárdaie? "Já bych to teď radši ani nekomentoval. Jsem ve věku, kdy chci hrát. Takže je samozřejmě víc možností. A uvidíme, jak to bude dál probíhat. Dělám všechno pro to, abych se dostal na hřiště, abych hrál. Myslím, že ještě nemám věk na to, abych jenom seděl na lavičce a dostával peníze za sezení. Ještě mám sportovní ambice a rád bych byl na hřišti. Ve fotbale je spousta věcí možných. Ale je to pro mě těžké. Mluvit o tom… Tím, že chci hrát, tak se řeší všechny možnosti," doplnil osmadvacetiletý krajánek.

Změnit barvy by přitom mohl i v právě probíhajícím přestupovém období. Čas pořád je, nicméně najdou se další zádrhely. "Ano, Vláďa by chtěl odejít, pokud by to bylo možné, ale možné to není, protože Hertha má Vláďu pod smlouvou. Přání hráče je jedna věc a realita s klubem je druhá věc. Nyní nikam neodchází, zůstává. Klub si může rozhodnout, co s hráčem udělá. Momentálně se o to musí Vláďa prát, musí se dostat do sestavy, kvalitní na to je dost. A pokud se Hertha rozhodne, že ho při nějaké nabídce pustí, tak je to jiná věc. Ale 21. ledna je situace stejná a Hertha říká ne. S vedením Herthy v kontaktu jsem. Nebudu s nimi mluvit o tom, že hráč chce zůstat v Hertě, když by rád odešel, kdyby to bylo možné. Tak asi o nějakých nabídkách jsem s nimi mluvil. Ale několikrát mi řekli, že Vláďu v lednovém přestupním termínu nikam nepustí. Jestli se něco změní, tak se to změní. Trenér Dardai ho nechce pustit, manažer Preetz ho také nechce pustit," okomentoval současnou situaci hráčův manažer Ondrej Chovanec, jehož vyjádření lze najít na ceskatelevize.cz.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.