S jakou ztrátou hospodařili na Spartě a kolik prostředků musel prezident Křetínský vynaložit na mzdy?

Sparta, která v zimě vyhrála všechny čtyři přípravné duely, zveřejnila předposlední lednové úterý roku 2019 výsledky hospodaření v sezoně 2017/2018, z nichž vyplývá ztráta ve výši 723 820 000 korun.

S jakou ztrátou hospodařili na Spartě a kolik prostředků musel prezident Křetínský vynaložit na mzdy?

"Hlavním faktorem, který ovlivnil negativní výsledek hospodaření, bylo záporné saldo z transferů ve výši 155 mil. Kč. Další důvod pak představovalo překročení plánovaných nákladů spojených s výdaji na hráče a realizační týmy," zaznělo na webu sparta.cz.

Letenské "S", které se mohlo pochlubit průměrnou ligovu návštěvou 11 392 diváků, neprorazilo ani v české lize, ani v evropských pohárech. Příjmy z nich činily v souhrnu jen 20 milionů korun, což byl ve srovnání s předchozím ročníkem a více než 180 miliony korun značný rozdíl.

Náklady na hráčský a realizační tým, k nimž spadá nejen áčko, ale i juniorské a mládežnické výběry včetně ženských mužstev, dosáhly úhrné hodnoty 489 116 000 korun.

"Očekávané saldo z transferů činilo při sestavování finančního plánu +100 milionů korun, ve výsledku však dosáhlo záporné hodnoty 155 milionů korun," píše se na stránkách sparta.cz.

"Obchodní příjmy společnosti bez vlivu transferů a evropských pohárů činily 197 574 tis. Kč. Výraznou část z toho tvořily příjmy za reklamu a sponzoring ve výši 111 milionů Kč," informoval aktuálně pátý celek Fortuna:ligy, který měl v portfoliu značky jako Sazkabet, Generali pojišťovnu, Nike, Pražskou energetiku či T-Mobile.

Náklady spojené se zajištěním provozu dosáhly výše 142 745 000. Provoz stadionu pak spolknul přes 43 milionů.