Nejzářivější hvězda Juventusu poprvé na nové adrese selhala, ale i tak je nedaleko magické hranici

Nejzářivější hvězda Juventusu poprvé na nové adrese selhala, ale i tak je nedaleko magické hranici

Čelo střelecké tabulky v Serii A je velmi vyrovnané. O vedení se totiž dělí hned tři čtrnáctigóloví muži, konkrétně Zapata z Atalanty, Quagliarella ze Sampdorie a Ronaldo z Juventusu.

Největší hvězda turínských Bianconeri už mohla být na patnácti trefách. To by však musela proměnit pokutový kop v ligové dohrávce proti Chievu Verona. Stefano Sorrentino ho však vychytal.

Pětinásobnému držiteli Zlatého míče se tak zhoršila statistika v pokutových kopech. Během turínské mise předtím všechny čtyři penalty proměnil, až nyní zaváhal a v profesionální kariéře selhal již podevatenácté.

Z penalt už však během kariéry skóroval sedmadevadesátkrát a jeho osobní statistiky z jedenáctek jsou tak pořád velmi dobré.

Například v Manchesteru United proměnil slavný Portugalec jedenáct penalt ze třinácti, v Realu vstřelil 61 branek z jednasedmdesáti pokusů.

V Lize mistrů má bilanci čtrnáct proměněných a dvě neproměněné, v národním mužstvu pak sedm proměněných a čtyři neproměněné. Na mezinárodním poli jsou tak jeho čísla nejhorší.

Celkově má bývalý hráč Sportingu Lisabon procentuální úspěšnost téměř 84 procent, což je o něco lepší bilance než v případě Lionela Messiho.

Lze předpokládat, že jubilejní stovky dosáhne ještě v právě probíhajícím ročníku 2018/2019...

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.