Howard se blíží čtyřem křížkům na krku a stále ještě pokračuje. Kdy se plánuje rozloučit?

Howard se blíží čtyřem křížkům na krku a stále ještě pokračuje. Kdy se plánuje rozloučit?

Jeden z nejznámějších amerických fotbalistů posledních patnácti let Tim Howard oznámil, kdy nadobro zamává své profesionální kariéře.

Devětatřicetiletý veterán, jenž v Major League Soccer hájí tři tyče Colorada Rapids, anoncoval, že se tak stane po sezoně 2019, která za oceánem startuje v březnu a končí v prosinci.

"Na sezonu 2019 se velmi těším, protože budou mou poslední. Čas na sentiment bude později, teď si chci užívat každou minutu na hřišti. Věřím, že Raptors pomohu dosáhnout co nejvíce výher," pronesl někdejší americký reprezentant se 121 mezinárodními vystoupeními, jenž nechyběl na světových šampionátech v JAR a Brazílii.

V Denveru usazený Howard, jenž působil před ochodem na Starý kontinent v klubu MetroStars, má za sebou dlouhých třináct sezon v Premier League. Než se v roce 2016 vrátil do rodné země, oblékal trikoty Evertonu a Manchesteru United.

V něm byl velezkušený brankář v sezoně 2003/2004 pod vedením Sira Alexe Fergusona týmovou jedničkou, což později platilo i pro celou misi v liverpoolském Goodison Parku, kde jsou doma Toffees.