Coufal: Šural mi na rovinu přiznal, že ve Spartě nemají dobrou kabinu, což jsem věděl z více zdrojů

Šestadvacetiletý český reprezentant Vladimír Coufal se stal hvězdou české nejvyšší soutěže již během svého působení ve Slovanu Liberec a svůj status potvrdil i ve Slavii, ve které je jedním z nepostradatelných článků sešívané sestavy.

Coufal: Šural mi na rovinu přiznal, že ve Spartě nemají dobrou kabinu, což jsem věděl z více zdrojů

Jeho cesta mezi smetánku však nebyla úplně snadná a těsně před dvacítkou se potkoukal ve druhé nejvyšší soutěži, v níž bojoval v trikotech Hlučína a Opavy.

Právě po půl roce ve Slezsku mu volal šéftrenér sparťanské mládeže Jaroslav Hřebík a zval ho na testy na Letnou. Z tehdejšího angažmá do konkurenčního slavného "S" však nakonec sešlo...

"Měl jsem strach, ale taky jsem věděl, že nemám co ztratit. Odjel jsem s nimi na soustředění, vypadalo to dobře, ale pak vzali Pablo Gila z Realu Madrid, takže by pro mě měli místo jen v béčku. To jsem nechtěl, zaplaťpánbůh že jsem tehdy řekl ne. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdybych zůstal," uvedl v interview pro idnes.cz současný kolega Masopusta, Škody, Hušbauera a spol.

Nakonec nezamířil do klubu Daniela Křetínského, ale do značky, jíž vlastní Ludvík Karl. Loni v létě byl však spojován s Generali arénou opětovně. "Na reprezentačním srazu mě Pepa Šural, bývalý spoluhráč z Liberce, tahal za ním do Sparty. Že někoho takového potřebují, že to pro mě bude dobré. Ale taky mi na rovinu přiznal, že nemají dobrou kabinu, což jsem věděl z víc zdrojů. Pak se všude psalo, že jsem s nimi domluvený, že jsme si podali ruce, což nebyla tak úplně pravda. Ruku jsem jim podal, když jsme se vítali a loučili. Ale že půjdu do Sparty, to jsem nikdy nikomu neslíbil. Už se k tomu stejně nemá cenu vracet, jsem nadšený, že to dopadlo takhle. To nade mnou zase jednou stál pánbůh. Jsem rád, že můžu být ve Slavii, už mě chtěla dřív," uzavřel idnes.cz citovaný svěřenec Jindřicha Trpišovského, jenž si v nynějším ročníku Fortuna:ligy utvořil ofenzivní rekord, když se mu podařilo vstřelit již tři branky.