Pálí ze všech pozic aneb 5 nejaktivnějších útočníků z pěti nejlepších evropských soutěží

Pálí ze všech pozic aneb 5 nejaktivnějších útočníků z pěti nejlepších evropských soutěží

Rozvlnění sítí a s tím spojená produktivita je jedna věc, ovšem aktivita je věc druhá. Pokud bychom se podívali na TOP 5 nejlepších soutěží Starého kontinentu, přes čtyři střely na zápas se dostalo pouze pět kanonýrů.

Velkou aktivitou stále hýří Cristiano Ronaldo, jenž už přitom na startu příštího měsíce oslaví čtyřiatřicáté narozeniny. V Serii A už k tomuto datu naskočil do dvaceti zápasů a průměrně ohrožuje soupeře necelými sedmi pokusy na duel, což je více než solidní bilance.

Druhým mužem pořadí, byť mu zrovna nedýchá na záda, je jeho někdejší rival z LaLigy Lionel Messi, který průměrně ohrozí protivníka 4,6 pokusy na utkání. Argentincova produktivita je však větší - statistikám Primera División totiž vévodí jak mezi střelci (18 tref), tak mezi asistenty (10 gólových nahrávek).

Dostatečně vidět je také malý velký muž Neapole Lorenzo Insigne, jenž sice zatím vstřelil jen sedm branek z celkových sedmnácti příležitostí, nicméně průměr 4,5 střeleckého pokusu na vystoupení z něj dělá nejaktivnějšího borce SSC. V přesnosti se však má co učit od svých kolegů Mertense a Milika, kteří jsou na osmi, respektive jedenácti přesných zásazích.

V Serii A operují i zbylí dva borci pětičlenného seznamu, což znamená, že už se na Apeninském poloostrově žádný vyloženě defenzivní fotbal nehraje. Zatímco Edin Džeko reprezentuje zkušenost, Krzystof Piatek dravé a hladové mládí, které mu nejspíš vynese velký transfe z Janova do AC Milán.

Průměrný počet střel na zápas:

1. Cristiano Ronaldo, Juventus - 6,7
2 Lionel Messi, Barcelona - 4,6
3. Lorenzo Insigne, Neapol - 4,5
4. Edin Džeko, AS Řím - 4,3
5. Krzystof Piatek, Janov - 4,1