Darida: Pořád si opakuji, že bych chtěl hrát co nejdéle, ale třeba změním názor

Darida: Pořád si opakuji, že bych chtěl hrát co nejdéle, ale třeba změním názor

Ještě nedávno byl Vladimír Darida pro berlínskou Herthu nepostradatelným mužem, který měl nejlepší běžecké statistiky z celé bundesligy.

V aktuálním soutěžním ročníku 2018/2019 už mu však maďarský kouč Pál Dárdai tolik nevěří a to se promítá také do čísel bývalého středopolaře Plzně a Freiburgu.

Z osmnácti ligových zápasů se ho týkala jedenáctka vyvolených pouze třikrát a dohromady strávil na trávnících jen 347 minut čistého času. I při poslední výhře na půdě Norimberku se dostal do hry jakožto náhradník...

"Teď bojuju o návrat do základu. Potřebuju hrát v klubu co nejvíc, abych pak mohl v pohodě přijet na nároďák a mohl nastupovat od začátku i tam," přednesl osmadvacetiletý fotbalista na stránkách idnes.cz.

Byť nyní k oporám Herthy nepatří, tým z hlavního města bojuje o místa, které budou na konci ročníku znamenat účast v pohárové Evropě. "Máme tady tým, který je dost dlouho pohromadě a může se prát o poháry, třeba i o Ligu mistrů. Ztráta není velká," připomněl na webu idnes.cz kolega Grujiče, Klinsmanna, Dudy či Kaloua, který se nyní připravuje na páteční předehrávku proti Schalke 04.

V nakousnuté reprezentaci už nějaký čas nepotkává Petra Čecha, který před pár dny oznámil, že v červnu skončí úplně. Samotný Darida by si sám sebe dokázal představit ve hře klidně až do osmatřiceti, nicméně zároveň nevyloučil ani to, že by se jednou rozhodl odejít dříve, než by se všeobecně očekávalo.

"Trochu mě jeho rozhodnutí uzavřít kariéru překvapilo, protože má pořád kvality, aby pokračoval. Na druhou stranu je úžasné, že dokázal odejít na vrcholu, takových lidí moc není. Já sám v té situaci ještě nejsem, a tak si vůbec neumím představit, jak hráči před koncem kariéry přemýšlejí. Pořád si opakuji, že bych chtěl hrát co nejdéle, ale třeba změním názor a řeknu si: jsem nahoře a takhle si to chci pamatovat, takže končím," uzavřel idnes.cz citovaný rodák ze Sokolova, jehož letos v srpnu čeká oslava devětadvacátých narozenin.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.