Jako Messi se i Ronaldo z vězení vykoupil, zvládne i své údajné znásilnění? A jak vypadá ideální vězeňská „11“?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY

Tohle byla jen formalita ztvrzená podpisem, k dohodě už došlo minulý rok. Portugalská hvězda a jeden z nejlepších fotbalistů světa všech dob Portugalec Cristiano Ronaldo u soudu v Madridu, kam dorazil v úterý 22. ledna v dobré náladě i se svou snoubenkou Georginou Rodriguezovou, přiznal vinu za daňové úniky z doby působení v Realu. Podle dříve vyjednané dohody dostal současný útočník Juventusu ovšem jen podmíněný trest na 23 měsíců a pokutu ve výši 18,8 milionu eur (zhruba 481 milionů korun).

Jako Messi se i Ronaldo z vězení vykoupil, zvládne i své údajné znásilnění? A jak vypadá ideální vězeňská „11“?

Jak připomíná ČTK, třiatřicetiletý Ronaldo nebude muset do vězení, protože tresty do dvou let si podle španělských zákonů mohou odsouzení za nenásilné trestné činy s dosud čistým rejstříkem odpykat na podmínku na svobodě. Pětinásobný držitel Zlatého míče byl podle loňského žebříčku magazínu Forbes s ročním výdělkem 108 milionů dolarů (2,4 miliardy korun) třetím nejlépe placeným sportovcem světa.

Ronaldo hrál ještě v pondělí 21. ledna za Juventus ligový zápas proti Chievu, v němž neproměnil penaltu (3:0). V budově madridského soudu se podle očekávání zdržel jen zhruba patnáct minut, protože dohodu vyjednali jeho právníci už loni a zbývalo ji pouze podepsat.

Státní zástupce v roce 2017 obvinil Ronalda z daňových úniků v letech 2011 až 2014 ve výši 14,7 milionu eur. Portugalská hvězda podle úřadů využívala společnosti sídlící mimo Španělsko, aby skryla lukrativní příjmy z osobnostních práv.

Modrič, Marcelo, Mourinho i Messi…

Jak známo, podmínku a pokutu kvůli daňovým únikům ve Španělsku dostali v minulých letech i bývalí Ronaldovi spoluhráči z Realu Luka Modrič, Marcelo a jejich trenér José Mourinho. Před třemi lety byl za daňové úniky odsouzen na 21 měsíců také hvězdný útočník Barcelony Lionel Messi. Ani Messi tedy nemusel podle platných španělských zákonů do vězení, stačilo se vykoupit.

Před stejný soud jako Ronaldo v úterý 22. ledna předstoupil také další bývalý hráč Realu Xabi Alonso, jenž ale odmítl nabídku na dohodu a trvá na své nevině. Státní zástupce pro mistra světa a Evropy požaduje pětileté vězení, jeho soud byl odročen.

Policisté v Las Vegas chtějí vzorky Ronaldovy DNA

Cristiano Ronaldo byl sice v úterý v Madridu u soudu „vysmátý“, hrozí mu ale možná ještě mnohem větší průšvih. A to za údajné anální znásilnění Američanky Kathryn Mayorgaové během své dovolené 12. června 2009 v hotelovém apartmá v Las Vegas.  Jak informoval německý týdeník Der Spiegel a pak i magazín HATTRICK, Ronaldo se za velké pomoci svých právníků s Američankou nakonec před devíti lety, v lednu 2010, mimosoudně vyrovnal, když jí zaplatil za mlčenlivost 375 tisíc dolarů (asi 8,5 milionů korun, které tehdy v Realu Madrid vydělal za jeden týden). Ovšem Mayorgaová se loni se svým novým právníkem rozhodla celou záležitost opět otevřít, protože prý byla tehdy ve svém velmi špatném psychickém stavu k mimosoudnímu řešení v podstatě donucena.

Má mít v rukou dokumenty, v nichž Ronaldo údajně doznává, že s ním sex před deseti lety odmítala (Crisitiano dnes tvrdí, že to bylo dobrovolné).Navíc den po údajném činu vše zdokumentovala policie i personál v univerzitní nemocnici v Las Vegas. V nemocnici ženě odebrali z úst a rukou vzorky pro možnou analýzu DNA a vyfotografovali její zranění. A ve státě Nevada, kde Las Vegas leží, platí zákon: „Je-li sexuální zločin včas zdokumentován policií, nikdy není promlčen.“

Letos v lednu policisté z Las Vegas zažádali italské úřady o zaslání vzorku Ronaldovy DNA.

Jedna potíž za druhou, vyseká se portugalská megastar i z téhle bryndy? Američané dostali před nedávnem i do té doby nepolapitelné korupčníky z vedení FIFA. Být to jen na Evropě, mohl by být Ronaldo asi v klidu, takhle těžko říci.

Mafián Željko ze seriálu „Rapl“ by měl k dispozici Dream Team

Cristiano Ronaldo, Messi, Modrič, Marcelo, Mourinho, Xabi Alonso, problémy se zákonem a berňákem řešil už před časem i hvězdný Brazilec Neymar, stejně jako Argentinec Javier Mascerano, který dostal za své španělské daňové úniky v letech 2011 až 2012 rok vězení. Nebo Diego Maradona či italský mistr světa z roku 2006 Fabio Cannavaro, brazilský trenér Felipe Scolari nebo uvězněný a už předčasně propuštěný německý reprezentační exútočník a později boss Bayernu Mnichov Uli Hoeness.

Z toho by se už dala poskládat velmi slušná jedenáctka. Vzpomněl jsem si v této souvislosti, jak v seriálu České televize „Rapl“ jeden z uvězněných šéfů balkánské mafie jménem Željko chce v české věznici sponzorovat tamní vězeňskou fotbalovou jedenáctku.

Kdyby na Pyrenejském ostrově byli přísnější a neměli tak benevolentní zákony, postavil byl tam Željko vězeňský Dream Team -Tým snů.

Problémem ovšem je, že všichni tito, většinou „navedení“, podvodníci jsou zároveň vzory fotbalové mládeže celého světa. Tak mě napadlo, až budeme příště dávat v magazínu HATTRICK dohromady oblíbený plakátový speciál, že tyhle všechny hvězdy navlečeme do pruhovaných černobílých dresů. Cristiano Ronaldo jako by si už v typickém triku Juventusu Turín pomalu zvykal…