Šural v Alanyasporu přiznal, že měsíc neviděl míč. I tak ale během 7 dnů zasáhl do tří duelů

Osmadvacetiletý útočník Josef Šural je za angažmá v turecké Süper Lig a jak sám přiznal, nabídka z Alanyasporu, kterému momentálně patří dvanáctá pozice, mu za přestupové vyčkávání stála.

Šural v Alanyasporu přiznal, že měsíc neviděl míč. I tak ale během 7 dnů zasáhl do tří duelů

Nabídku rozebíral se dvěma hráči - jeden v klubu stále je a druhý v něm byl před pár sezonami. "Mluvil jsem se Zdeňkem Zlámalem, který před časem za Alaynii chytával. Isaac Sackey, můj někdejší liberecký spoluhráč, tady pořád kope, to byl můj druhý konzultant. Jejich reference byly z 95 procent pozitivní. Tréninkové centrum máme přímo ve středu Alanye, stadion je pak položený v kopcích za městem," uvedl pro týdeník Gól bývalý hráč Brna, Liberce a Sparty, jenž si v novém prostředí zvolil číslo 90, které symbolizuje jeho rok narození.

Premiéru v novém trikotu absolvoval již minulý týden v rámci čtvrtfinále Tureckého poháru proti Kasimpase (0:0), za kterou nastupuje jeho někdejší kolega ze Slovanu David Pavelka. "Potěšilo mě, že jsem se na hřiště na těch pár minut dostal. Spíš jsem si myslel, že se na zápas jen podívám z hlediště. Trenér se mě ptal, jak na tom jsem, tak jsem mu upřímně řekl, že jsem měsíc neviděl míč. Nejdřív jsem se připravoval sám, když jsem pak nemohl trénovat se Spartou, tak jsem jen běhal a posiloval. Až teprve tady tohle herní manko postupně doháním. Nakonec jsme se dohodli, že mě tam i na těch pár minut pustí. Ve čtvrtek hrajeme s Kasimpasou opakovaný zápas v Istanbulu, kde se rozhodne, který z týmů postoupí dál," pronesl na stránkách Gólů širší člen české reprezentace, který v onom měření sil naskočil na jedenáct minut.

V lize pak dostal o pár minut navíc a na trávníku pobyl při výhře nad Sivassporem (2:0) čtvrthodinku, když střídal kanonýra s minulostí ve Freiburgu či Métách Papisse Dembu Cissého. "Hrajeme na jednoho útočníka buď v rozestavění 4-2-3-1, nebo 4-1-4-1. Máme tady dost křídelníků, na hrotu jsme jen my dva a klidně se můžeme dostat na hřiště i oba. Já v tuhle chvíli především trénuju, abych se co nejdřív dostal zpátky do optimální formy, a budu čekat na větší herní šanci," uzavřel v interview pro Gól nový svěřenec kouče Yalcina, který ho ve zmíněné pohárové odvetě na půdě Kasimpasy poslal do hry premiérově od úvodní minuty.

Třetí vystoupení během 7 dní, to je pro Šurala po posledních letenských dnech velká změna...