Nechci urazit slovenskou ligu, ale česká je lepší, přiznává nová posila Opavy

Novopečený opavský útočník Endy Opoku Bernadina už se naplno připravuje na jarní část české nejvyšší soutěže v dresu slezského týmu. Bernadina, který má ghanskou matku a otce z Curacao, se narodil v nizozemském Boxtelu a je odchovancem provinčního Waalvijku. Poslední roky však nizozemský střelec strávil u našich východních sousedů na Slovensku.

Nechci urazit slovenskou ligu, ale česká je lepší, přiznává nová posila Opavy

Nejdřív nastupoval na jaře 2016 za Banskou Bystricu, kde vstřelil 7 gólů v 10 ligových zápasech, do kterých nastoupil. Od léta 2016 hrál až doposud za Podbrezovou, kde se mu podařilo naplno se prosadit do základní ssestavy a za dva a půl roku tam odehrál dohromady 78 ligových zápasů, ve kterých skóroval 12krát.

„Nechci urazit slovenskou ligu, ale česká je lepší. Zdejší kluby hrají pravidelně Ligu mistrů i Evropskou ligu, což svědčí o kvalitě celé soutěž,“ prohlásil Bernadina pro server iDnes.cz. „S Opavou to šlo rychle, nebyli jsme nijak dlouho v kontaktu. Měli však o mě zájem a jejich nabídka se mi líbila,“ dodal Nizozemec.

„Na podzim sice v Podbrezové moc góly nedával, ale celkově byl ve výborných číslech. Je perspektivní a chce na sobě pracovat. Věříme, že ukáže svoje fotbalové kvality. Hrát může na hrotu, ale i kdekoliv v záloze,“ vyjádřil se k příchodu Bernadiny generální manažer Alois Grussmann. Opavu čeká první soutěžní zápas 9. února, kdy se v rámci 20. ligového kola představí na půdě nedaleké Karviné.