Nechci urazit slovenskou ligu, ale česká je lepší, přiznává nová posila Opavy

Nechci urazit slovenskou ligu, ale česká je lepší, přiznává nová posila Opavy

Novopečený opavský útočník Endy Opoku Bernadina už se naplno připravuje na jarní část české nejvyšší soutěže v dresu slezského týmu. Bernadina, který má ghanskou matku a otce z Curacao, se narodil v nizozemském Boxtelu a je odchovancem provinčního Waalvijku. Poslední roky však nizozemský střelec strávil u našich východních sousedů na Slovensku.

Nejdřív nastupoval na jaře 2016 za Banskou Bystricu, kde vstřelil 7 gólů v 10 ligových zápasech, do kterých nastoupil. Od léta 2016 hrál až doposud za Podbrezovou, kde se mu podařilo naplno se prosadit do základní ssestavy a za dva a půl roku tam odehrál dohromady 78 ligových zápasů, ve kterých skóroval 12krát.

„Nechci urazit slovenskou ligu, ale česká je lepší. Zdejší kluby hrají pravidelně Ligu mistrů i Evropskou ligu, což svědčí o kvalitě celé soutěž,“ prohlásil Bernadina pro server iDnes.cz. „S Opavou to šlo rychle, nebyli jsme nijak dlouho v kontaktu. Měli však o mě zájem a jejich nabídka se mi líbila,“ dodal Nizozemec.

„Na podzim sice v Podbrezové moc góly nedával, ale celkově byl ve výborných číslech. Je perspektivní a chce na sobě pracovat. Věříme, že ukáže svoje fotbalové kvality. Hrát může na hrotu, ale i kdekoliv v záloze,“ vyjádřil se k příchodu Bernadiny generální manažer Alois Grussmann. Opavu čeká první soutěžní zápas 9. února, kdy se v rámci 20. ligového kola představí na půdě nedaleké Karviné.