Třetí přesun mezi Mnichovem a Dortmundem? Borussia je blízko návratu Hummelse

Třetí přesun mezi Mnichovem a Dortmundem? Borussia je blízko návratu Hummelse

Třicetiletý německý obránce Mats Hummels by mohl znovu měnit působiště. Zájem o něj má Dortmund a přestup z Bayernu do Borussie by byl jeho třetím, ačkoliv nikdy za jiný klub než Bayern a Dortmund nehrál. Podle německého deníku BILD zvažuje Dortmund jeho příchod již od začátku lednového přestupového období.

Hummels je odchovancem Bayernu Mnichov, kde se mu však v mladém věku nedařilo se prosadit, a tak zamířil v roce 2008 na hostování do Borussie Dortmund, kde se propracoval do základní sestavy a nakonec tam přestoupil nastálo. V Dortmundu prožil Hummels doposud nejlepší léta své kariéry a dvakrát s ním vyhrál německou bundesligu. V roce 2016 přišel návrat do Bayernu, kde se mu ale především pod nynějším trenérem Kovačem vůbec nedaří se prosadit do základní sestavy.

Ve hře je proto další přesun mezi těmito dvěma kluby. Hummels se návratu do Dortmundu nebrání, podle informací německých médií ani Bayern. Jak to tedy dopadne a stihne se přestup do konce přestupového období dotáhnout? To v tuto chvíli s největší pravděpodobností neví ani sám Hummels, který nikdy nepůsobil v jiné zemi než v Německu.

V minulosti se o něm hojně mluvilo i v souvislosti s Barcelonou, Realem Madrid, nebo anglickou Chelsea. Přestup do těchto destinací je v tuto chvíli ale podle jeho agenta zcela mimo hru. Podle Transfermarktu se Hummelsova hodnota pohybuje kolem 40 milionů eur, přestupová částka by měla údajně čítat přibližně polovinu, především s ohledem na hráčův věk.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.