Tak přece jenom! Vypadá to, že Perišič na poslední chvíli odejde z Interu

Tak přece jenom! Vypadá to, že Perišič na poslední chvíli odejde z Interu

Chorvatský křídelník Ivan Perišič by mohl po třech a půl letech opustit milánský Inter. Již v létě 2018 se hojně spekulovalo o zájmu o něj z Anglie, především z Manchesteru United, nyní je však jeho odchod blíž než kdykoliv dřív. Odejít má Perišič ke konkurenci United, a sice do Arsenalu, o jehož zájmu informovalo britské BBC.

Perišiče chce Arsenal na půlroční hostování, s volitelnou opcí ve výši 35 milionů britských liber. Takto konkrétní údaje poskytl BBC zdroj blízký vedení klubu, který v minulosti mimo jiné jako první informoval o příchodu Alexandra Lacazetteho do klubu. Dále má prý Arsenal zájem o Denise Suáreze z Barcelony a Christophera Nkunku z PSG, u nichž u obou jedná o možnosti přestupu. 

Ale zpět k Perišičovi. Devětadvacetiletý chorvatský křídelník nakoukl do dospělého fotbalu poprvé v dresu fracnouzského Sochaux, kde hrál od roku 2006 do roku 2009, kdy přestoupil za 250 tisíc eur do belgického Clubu Bruggy. V Bruggách zůstal do roku 2011, kdy si ho vybral tehdejší trenér Borussie Dortmund Jürgen Klopp a Perišič šel tedy za 5 milionů eur do Dortmundu. Ani tam se ale příliš neohřál, po dvou letech totiž zamířil do konkurenčního Wolfsburgu.

V roce 2015 odešel za 16 milionů eur do Interu Milán, který je zatím jeho poslední destinací. BBC si je ale jisté, že ne na dlouho. Perišič na sebe upoutal pozornost především na loňském velmi vydařeném mistrovství světa, kde se "malé" Chorvatsko dokázalo probojovat až do finále.