West Ham překoná svůj přestupový rekord, přijít má tento hráč za 43 milionů liber

Londýnský West Ham už přivedl během zimního přestupového období Samira Nasriho, podle informací anglických médií tím však zdaleka nekončí. Podle Sky Sports už je téměř hotový příchod Maxiho Gómeze z Celty Vigo, s níž se West Ham dohodl na odstupném ve výši 43 milionů britských liber.

West Ham překoná svůj přestupový rekord, přijít má tento hráč za 43 milionů liber

A kdo to Maxi Gómez je? Vlastním jménem Maximiliano Gómez je dvaadvacetiletý rodák z Paysandú v Uruguayi. Evropský fotbal okusil v roce 2017, kdy přestoupil z uruguayského klubu Defensor Sporting právě do Celty Vigo. Během své první sezóny v klubu vstřelil, jakožto útočník, 17 ligových gólů a v té současné už se trefil 9krát.

West Ham si je jistý, že jeho angažováním nemůže udělat krok vedle a možná právě proto je za něj ochoten vydat takovou velkou sumu. Gómez už stihl i 9 startů za uruguayskou reprezentaci, s kterou byl loni v létě na mistrovství světa v Rusku. Zasáhl tam dokonce do čtvrtfinálového zápasu s Francií, která později celý turnaj vyhrála.

O Gómeze měly zájem také německé a italské kluby, po dohodě s agentem dal však hráč přednost Anglii a elitní Premier League. V Londýně už navíc v Arsenalu působí jeho krajan a kamarád Lucas Torreira, který je úplně stejně starý jako Gómez.