Ztracený syn Kadlec opět nastoupil za Spartu. Už ani nevím, jaké je to hrát fotbal, vtipkoval

Jakoby už čeští fanoušci zapomněli, že za Spartu stále nastupuje Václav Kadlec, někdejší velký talent se zkušenostmi s německou bundesligou či nejvyšší soutěží v Dánsku. Ten na Letné působí od roku 2016, kdy se zde vrátil právě z Dánska.

V posledních měsících o něm ale nebylo slyšet. Byl totiž velmi dlouho vážně zraněný. V lednu však se Spartou začal trénovat a v sobotním přátelském utkání s Dynamem Kyjev si připsal prvních dvacet minut za dlouhou dobu. Sparta vyhrála 3:2 i přesto, že ztratila dvoubrankové vedení. O vítězství rozhodl devět minut před koncem zápasu Adam Hložek.

"Je to už tak dávno, co jsem naposledy hrál, že už jsem si skoro nepamatoval, jaký to je pocit," řekl po utkání Kadlec. Sparta však v onen den, tedy v sobotu, odehrála rovnou dvě přátelská utkání. To první bylo s čínským týmem Peking Žen-Che a i to se letenským podařilo vyhrát.

"Jsme spokojeni. Velice kvalitní utkání s velice kvalitním soupeřem. Bylo vidět, že jsou to hráči, kteří hrají poháry a v reprezentacích. Pro nás velice dobrý test," řekl později pro sparťanskou klubovou televizi asistent trenéra Zdeňka Ščasného Michal Horňák. Ten si je však vědom, že dvě výhry v přátelských zápasech nestačí.

Sparta se během zimy nachází na pátém místě a pokud chce útočit na poháry, bude muset dobrý fotbal předvádět celé jaro. "Ještě nás čeká hodně práce. I když se třeba zdá, že to děláme líp než na podzim, ještě pořád nejsme spokojeni," pokračoval Horňák.