Trofeje si zasloužíme, jen nemáme štěstí, říká opora Tottenhamu

Trofeje si zasloužíme, jen nemáme štěstí, říká opora Tottenhamu

Tottenham se po příchodu Mauricia Pochettina výrazně zlepšil a patří k anglické špičce, rok co rok se pohybuje v přední části tabulky Premier League a daří se mu čím dál více i v Lize mistrů. I přesto se ale Spurs už pěknou řadu let nepodařilo získat žádný titul. Vysvětlení přináší stoper Jan Vertonghen...

Tottenham naposledy vyhrál ligu v roce 1961, FA Cup v roce 1991 a Evropskou ligu, tedy ještě pohár UEFA, v roce 1984. Vitrína pro trofeje opravdu moc naplněná není. V posledních letech byl Tottenham docela blízko, aby do ní alespoň jednu trofej přidal, nikdy se to ale nepovedlo. A to Spurs rozhodně nemají špatný tým.

Před jedenácti lety Tottenham vyhrál EFL Cup, nejméně hodnotnou trofej. V tomto poháru už letos ale vypadl v semifinále s Chelsea. Prioritou letošních Spurs je vyhrát FA Cup. "Tento tým si zaslouží mnohem, mnohem více trofejí. Je to pro nás velmi důležité," říká Vertonghen.

"V posledních pěti letech jsme prostě jen neměli štěstí. Byli jsme opravdu dobří. Jednalo by se o velkou ostudu, kdybychom se za toto pětileté období neodměnili trofejí. Všichni v tomto klubu si trofej zaslouží a věřím, že brzy přijde," ukončil belgický stoper.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.