Rychlonohý Voltr: Pokud se mi bude v Příbrami dařit, mohl bych se posunout ještě dál

Rychlonohý Voltr: Pokud se mi bude v Příbrami dařit, mohl bych se posunout ještě dál

Sedmadvacetiletý rodák z Hradce Králové Radek Voltr samozřejmě začínal v kádru východočeských Votroků, ovšem v posledních letech prošel také Čáslaví, Viktorií Žižkov? Slavií, Vysočinou Jihlava, Karvinou či Slovanem Liberec, díky čemuž jde označit za fotbalového cestovatele.

Rychlonohý fotbalista, který není podle svých vlastních slov žádný velký technik či tvůrce hry, ovšem na druhou stranu na hřišti nevypustí ani jeden souboj, ktuálně patří Příbrami, v jejímž trikotu na jaře započne druhou stovku ligových zápasů.

"Beru to s rezervou, protože Tonda Fantiš je o rok mladší a má těch zápasů snad asi osm set. Samozřejmě jsem za to moc rád. Vždy jsem si přál mít doma dres s tímto magickým číslem," uvedl na webu fkpribram.cz ofenzivní hráč, který u Litavky podepsal kontrakt na tři a půl roku...

"Příbram o mě měla zájem, čehož si vážím. Z Liberce jsem následně dostal informaci, že mám povolení k přestupu a od té chvíle jsem měl jasno. Žádnou jinou nabídku jsem neřešil, byla to pro mě hotová věc a nyní budu dělat maximum proto, aby se nám dařilo a všichni byli spokojeni," pokračoval kolega Skácela, Květa, Rezka či Slepičky.

A co jeho osobní cíle? "Krátkodobý cíl pro jaro je zlepšit produktivitu a co nejvíce pomoci mužstvu ke klidné záchraně v nejvyšší soutěži. Z dlouhodobého hlediska věřím, že pokud se mi bude v Příbrami dařit, mohl bych se posunout ještě dál, ale teď se soustředím pouze na zimní přípravu, abych byl dobře připraven na jarní část soutěže," doplnil na stránkách fkpribram.cz svěřenec velmi osobitého kouče Josefa Csaplára.

Naplňovat je může začít hned v prvním jarním kole, které jeho mužstvo zavane na libereckou půdu, kterou velmi dobře zná ze svého předešlého působení. "Těším se. Za dva roky působení jsem v klubu získal velké množství kamarádů, se kterými jsem stále v kontaktu. Nebude to jednoduché utkání, protože Liberec má svou sílu, ale to platí i o nás. Určitě tam pojedeme s ambicemi na bodový zisk. Píchod Libora Kozáka jsem zaregistroval, ale my se musíme soustředit sami na sebe a já věřím, že si dokážeme poradit nejen s ním, ale i s ostatními hráči a zápas zvládneme," uzavřel fkpribram.cz citovaný Voltr, jenž na podzim odehrál jedenáct ligových soubojů a během 640 minut poskytnutého času jednou skóroval.