Tak pikantní! Příštích 18 měsíců bude Morata pracovat opět v Madridu a za menší plat

Jeden z nejpikantnějších transferů letošní zimy je definitivně hotov. Bývalý střelec Realu Madrid Álvaro Morata se přesunul na dlouhodobé hostování do Atlétika.

Tak pikantní! Příštích 18 měsíců bude Morata pracovat opět v Madridu a za menší plat

Vedení Chelsea uvolnilo šestadvacetiletého španělského reprezentanta s minulostí v Juventusu Turín, který vypadl ze základu italského odborníka Maurizia Sarriho, do jeho rodné země na 18 měsíců, čili až do června 2020.

Jak zaznělo v listu Marca, nový svěřenec Diega Simeoneho, jehož kariérní bilanci an profi úrovni činí 82 branek a 37 asistencí, dokonce na Wanda Metropolitano souhlasil se snížením platu, který pobíral na Stamford Bridge.

"V Moratovi jsme získali velice talentovaného útočníka, který dokáže skórovat nohama i hlavou a zvládne i kombinaci se spoluhráči," zaznělo na stránkách atleticodemadrid.com.

Morata, který dal v sedmačtyřiceti zápasech Premier League 16 branek, už působil v barvách Atlétika na mládežnické úrovni, zrada fanoušků Los Blancos to tedy nijak závratná není.

Jakožto žák v akademii si vytáhlý Morata, jenž bude v soudobém prvním mužstvu nosit číslo 22, zahrál například s o rok starším špílmachrem Kokem, se kterým se tak znovu po letech potkává v jednom dresu.

"Jsem velmi šťastný a pyšný, že můžu být tady. Nemůžu se dočkat, až začnu trénovat, setkám se s novými spoluhráči a budu hrát," vzkázala po úspěšném absolvování zdravotní prohlídky nová akvizice týmu, jehož zdobí suverénně nejlepší defenzivní čísla v celé LaLize.

Poprvé v novém trikotu může nastoupit v neděli 3. února na hřišti Betisu.