Přišel, pokazil a odešel. Higuaín je pro Milán „persona non grata“, teď jeho jméno zdobí černou listinu

AC Milán si jej vybralo jako velkou palebnou sílu do útoku, ovšem on se ani po půl roce nedokázal probudit a místo toho začal projevovat zaječí úmysly. Ty nakonec vyvrcholily jeho opětovným přesunem, tentokrát však na Britské ostrovy, kde jej oslovila londýnská Chelsea.

Přišel, pokazil a odešel. Higuaín je pro Milán „persona non grata“, teď jeho jméno zdobí černou listinu

Gonzalo Hiugaín má za sebou minulost v takových klubech, jako je Real Madrid, Neapol či Juventus, avšak teprve až u milánského celku začal pociťovat silnější výpadky formy, které nejenomže zvlhčily jeho střelný prach, ale navíc mu vzaly chuť ze hry.

Ačkoliv se argentinskému útočníkovi dostávalo z vedení mužstva dostatek podpory, jíž veřejně vyjadřoval i trenér Gennaro Gattuso, začalo se postupem času proslýchat, že ho angažmá u Rossoneri už nenaplňuje.

Ani tyto spekulace nevykolejily jindy bouřlivého šéfa lavičky , jenž Higuínovi i nadále prokazoval podporu. Ta mu ale bohužel byla splacena tvrdou dýkou do zad, když se Gonzalo rozhodl AC opustit ve prospěch Chelsea.

„Snažím se to přijmout, jak to je. Podobná věc se nám stala s Bonuccim, kde jsme s tím také nemohli nic dělat. Higuaín dostal naši důvěru, ale nakonec se rozhodl, že s námi být nechce. Je to škoda, protože jsme od něj čekali více,“ snažil se Gattuso zachovat chladnou hlavu.

A i když jedni drželi své emoce na uzdě, pak jsme tu měli i tu druhou skupinku lidí, která si potřebovala ulevit. „Doufám, že toho člověka v Miláně už nikdy neuvidíme. Je to pouhý žoldák a odpad fotbalu,“ vyjádřil svou zlobu kontroverzní politik Matteo Salvini, co se nikdy netajil láskou k AC.

„Hráčů, jako je on, je všude plno. Nulová obětavost, úcta nebo zodpovědnost. Věřím, že bez něj budeme silnější,“ neváhal ani na chvilku, přičemž vyjádřil nadšení z nové posily Krzysztofa Piateka, jejímž úkolem bude napravit selhání svého předchůdce.

Gonzalo Higuaín se od doby svého odchodu stal pro milánské fanoušky „personou non grata“, tedy osobou, jejíž pobyt je v „nepřátelském teritoriu“ považován za nežádoucí. Kdyby se poblíž San Sira jedenatřicetiletý útočník objevil, může mu to být „fans“ vyčteno. O tom svědčí i výhružky, jaké nová posila Blues na sociálních sítích dostává.