Jak se vyvíjí Neymarovo zranění? Trenér PSG neskrýval zklamání, hovoří se o nejhorším

Jak se vyvíjí Neymarovo zranění? Trenér PSG neskrýval zklamání, hovoří se o nejhorším

Vyzařovací část Ligy mistrů se pomalu blíží a už teď je téměř jisté, že se v ní neobjeví brazilský křídelník, který od léta roku 2017 obléká dres Paris Saint-Germain.

Neymar nastoupil do základní sestavy PSG v zápase proti Štrasburku, avšak chvíli po změně stran byl trenérem Thomasem Tuchelem stažen ze hřiště. Na vině bylo zranění, které už při prvním pohledu nevěstilo nic dobrého.

„Je to pro nás velký problém, nevypadalo to vůbec dobře,“ reagoval šéf lavičky, jenž pomalu začne své svěřence připravovat na osmifinálové utkání Ligy mistrů s Manchesterem United. „Jedná se o tu stejnou nohu, kterou mu operovali v minulém roce,“ odhalil.

Zdali bude muset Neymar znovu pod nůž, to ukáže až čas, patrně hned tento týden. „Nejprve se zkouší ta přijatelnější cesta, díky níž by chyběl jen pár týdnů. V opačném případě se můžeme bavit i o nejhorším, ale na to je ještě brzy,“ nechtěl předbíhat dobu.

Ať už to dopadne jakkoliv, PSG se se na služby svého křídelníka v zápase s Rudými ďábly spoléhat nebude. „Zatím nevíme, jak bude reagovat na léčbu, ale aby nastoupil do duelu už s Manchesterem, to je prakticky nemožné,“ potvrdil.

Jistý smutek může padnout i na české fanoušky, kteří se těší na přátelské utkání právě s Brazílií. Ta se má 26. března představit v pražském Edenu, kde změří své síly s výběrem trenéra Šilhavého, avšak jak už nám bylo naznačeno, tento duel bude s největší pravděpodobností ochuzen o největší hvězdu Kanárků.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.