Arsenal připomněl pohřešovaného Salu, pak ho trápil jeho Cardiff. Solskjaerova série končí

Fotbalisté Arsenalu porazili Cardiff 2:1. Navíc nezapomněli na pohřešovaného fotbalistu hostí Emiliana Salu, jemuž věnovali dojemnou vzpomínku. Nedařilo se Manchesteru United, který po osmi zápasech ztratil, v samém závěru však alespoň zachránil remízu 2:2 proti Burnley.

Londýnský Arsenal na Emiliana Salu nezapomněl. Kdo by nevěděl o neštěstí, které se stalo v minulých dnech, mohl by si dokonce myslet, že je argentinský fotbalista připraven v dresu Cardiffu k zápasu. Klub na něj totiž vzpomněl v programu vydaném k zápasu, když jej zařadil na soupisku. Jen vedle jeho jména nebylo číslo dresu, které by v Cardiffu nosil, ale květina.

Útočník, jehož letadlo i s ním na palubě zmizelo nad Lamanšským kanálem během zpáteční cesty z Francie, kde se byl Sala rozloučit s bývalými spoluhráči z Nantes, odkud přestoupil právě do celku z velšské metropole, ale už nebyl u toho, když jeho nový tým hrál po poločase na hřišti Arsenalu nerozhodně 0:0. Ba co víc, diváci se v úvodním dějství nedočkali ani od jednoho z týmů dokonce ani střely na branku.

Domácí byli sice aktivnější a v jejich prospěch hovořila i statistika držení míče, to ale zápasy nevyhrává. Naštěstí pro Arsenal přišel pokutový kop, který v šestašedesáté minutě proměnil Aubameyang. Paradoxně až po proměněné penaltě přišla první střela na bránu, Iwobi z ní ale gól nevyrobil. Pár minut před koncem pak na 2:0 zvýšil Lacazette.

Ještě to ale nebylo vše. V nastavení totiž hosté snížili zásluhou Mendez-Lainga, na víc už jim však čas nezbyl.

Manchester United usiloval o devátou výhru v řadě od nástupu Oleho Gunnara Solskjaera, který na postu manažera vystřídal odvolaného Josého Mourinha. Proti Burnley, tedy šestnáctému celku prvoligové tabulky, to pro něj neměl být podle papírových předpokladů složitější úkol, opak byl ale pravdou.

United si sice vypracovali šance, ale třeba tu Rashfordovu z desáté minuty ale překazila nepřesnost v zakončení. Když už se Paulu Pogbovi v závěru první půle podařilo vsítit branku, byl zas proti praporek asistenta rozhodčího.

A na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky přišla pro domácí pohroma, když skóre místo některého z domácích fotbalistů otevřel hostující Barnes. O chvíli později mohl srovnat Rashford, ale blýskl se gólman Heaton.

Místo vyrovnání deset minut před koncem přidal druhý gól hostí hlavičkou Chris Wood. Na Old Trafford se ale ještě děly věci. United dokázali snížit díky penaltě, kterou po zákroku na Lingarda proměnil v 87. minutě Pogba. V pětiminutovém nastavení dokonce srovnal z dorážky po zákroku Heatona Lindelof, tím už ale jen stanovil konečný výsledek na 2:2.

V boji o titul ztratil Manchester City, který sice vedl už v první minutě díky gólu Agüera, ve druhé půli ale Newcastle zápas otočil. Nejvíc branek padlo na hřišti Fulhamu, kde sice domácí prohrávali po první půli s Brightonem 0:2, čtyřmi brankami po přestávce ale dokázali urvat tři body.

PREMIER LEAGUE - 24. KOLO

Arsenal - Cardiff - 2:1 (6. Aubameyang (pen.), 83. A. Lacazette – 90+3. Mendez-Laing)

Fulham - Brighton - 4:2 (47. Chambers, 58. A. Mitrović, 75. A. Mitrović, 79. Vietto – 3. G. Murray, 17. G. Murray)

Huddersfield - Everton - 0:1 (3. Richarlison)

Wolverhampton - West Ham - 3:0 (66. Saïss, 80. Jiménez, 86. Jiménez)

Manchester United - Burnley - 2:2 (87. P. Pogba (pen.), 90+2. Lindelöf – 51. Barnes, 81. Wood)

Newcastle - Manchester City - 2:1 (66. Rondón, 80. Ritchie (pen.) – 1. Agüero)