Trenér Rumunska: Stanciu nechtěl, aby se ten transfer uskutečnil. Doufal, že se spolu kluby nedomluví

Hlavní trenér rumunské reprezentace Cosmin Contra ozřejmil, že se jeho svěřenci na mezinárodní úrovni Nicolae Stanciuovi do arabského světa (Al Ahlí) až tolik nechtělo...

Trenér Rumunska: Stanciu nechtěl, aby se ten transfer uskutečnil. Doufal, že se spolu kluby nedomluví

"O možnosti přestupu jsem s ním trošku mluvil. Z toho, co jsem cítil, mám pocit, že nechtěl, aby se ten transfer uskutečnil. Doufal, že se spolu kluby nedomluví, ale nakonec tam nejspíš skončí. Myslím, že by raději řešil nějakou jinou nabídku," citoval Deník Sport slova třiačtyřicetiletého kouče.

Bývalý stratég Dinama Bukurešť či Getafe, jenž si vyzkoušel také misi v Číně, však vyloženě neprotestoval. "Je to jeho rozhodnutí, které musíme respektovat. Každý hráč si určuje, jakým směrem se vydá, tomu nemůžeme bránit. Arabské týmy začaly do hráčů masivně investovat, Stanciu není první případ," pokračoval Sportem zmíněný kormidelník, jenž stojí v čele rumunského nároďáku od září 2017.

A neobává se toho, že by mohla jít výkonnost technicky laděného špílmachra dolů? I přes možnost asijské Ligy mistrů to není úplná sci-fi. "Doufám, že jeho fotbalovou úroveň tenhle přestup nepoznamená. Pokud bude mít stejné zápasové zatížení, nemám s tím problém. Pokud ale půjde dolů, můžou přijít problémy v souvislosti s národním týmem," zakončil na isport.blesk.cz Contra.

A jeho slova potvrdil také Ivan Hašek, jenž má s dotyčnými exotickými štacemi bohaté zkušenosti. "U nás není až takové povědomí o Blízkém východě. Chodí sem spoustu hráčů z jiných zemí. I třeba z Brazílie. Rozhodně sem nejezdí na výlet. Finanční možnosti jsou o hodně jiné, ani sportovně to není sešup dolů."