Mihálik: Kouč říkal, že jsem na dobré cestě, takže věřím, že v nejbližší době dostanu šanci

Mihálik: Kouč říkal, že jsem na dobré cestě, takže věřím, že v nejbližší době dostanu šanci

Když začínal zářit v české lize, odešel z ní a vydal se zkusit štěstí do nizozemské Eredivisie, jejíž součástí je již více než rok. Řeč je samozřejmě o exjabloneckém útočníkovi Ondřeji Mihálikovi, který patří AZ Alkmaar.

Nutno ovšem podotknout, že ho na premiérové zahraniční pouti přibrzdilo přetržení vazů v koleni a tři čtvrtě roku tedy stál. Aktuálně už ovšem pravidelně nastupuje za klubovou rezervu (k tomuto datu stem startů a jeden gól) a pozvolna vyhlíží vytížení v samotném áčku...

"V tuto chvíli nad kolenem vůbec nepřemýšlím. Naopak cítím, že je mnohem silnější než před operací. Nemám vůbec žádné zábrany v hlavě, do všeho už jdu zase naplno. Cítím se v pohodě a návrat na hřiště si hodně užívám. I když bych si ho představoval spíš v prvním týmu. Ale mluvil jsem teď s trenérem, vím, co ode mě chce. Musím jen makat, dřít a čekat na šanci, která doufám, brzy přijde," pronesl webem sport.cz citovaný svěřenec kouče Van den Broma.

S kormidelníkem dvojnásobného mistra země už ostatně komunikoval. "Když se kouč s hráčem nebaví, tak s ním většinou nepočítá. A pokud ano, tak mám naději, že mi věnuje nějakou pozornost. V tomhle je to určitě pozitivní. Žádný konkrétní termín nebo počet zápasů, které bych měl odehrát za Jong, nemám, ale 8 měsíců jsem byl mimo, takže chce, abych se dostal do zápasové pohody a měl klid při střílení gólů a celkově při útočných akcích. I když působit v béčku je těžší, protože hrajeme na spodku druhé ligy, takže na hřišti nevládneme, nedržíme balon. Jde o to, abych nahrál minuty a pořádně si zaběhal. Kouč říkal, že jsem na dobré cestě, takže věřím, že v nejbližší době dostanu šanci. Musím dokazovat na tréninku, že na to mám," doplnil na stránkách sport.cz mladík, jenž prošel i Vlašimí.

Ten nyní doufá, že bude nominován k jednomu z ligových zápasů proti Emmenu, Bredě, Venlu či Tillburgu. "Věřím, že to půjde jen nahoru a budu tady v Alkmaaru dokazovat, že na evropský fotbal mám, chci týmu pomoct. Doufám, že takovou překážku nebudu muset dlouho překonávat a další zranění se mi vyhnou," uzavřel útočník čtvrtého týmu nizozemské ligy, jehož čerstvé interview najdete na portálu sport.cz.