Přestupové období končí. Barcelona chce na poslední chvíli podepsat bývalého hráče Realu!

Přestupové období končí. Barcelona chce na poslední chvíli podepsat bývalého hráče Realu!

Barcelona v lednu na přestupovém trhu příliš aktivní nebyla a vzhledem k tomu, že ji s největší pravděpodobností opustí záložník Denis Suaréz, by si chtěla přivést ještě jednoho středopolaře jako náhradu. Koho si vyhlédla?

Mladý Denis Suaréz by měl být ještě před koncem ledna, tedy v posledních hodinách zimního přestupového období, představen jako hráč Arsenalu. Tam by měl zamířit na půlroční hostování. Smlouva o zápůjčce by ale měla obsahovat i opci, Arsenal jej tedy v létě může koupit natrvalo.

Barcelona by si jako náhradu mohla pořídit zkušeného středopolaře Juana Matu. Ten je ale odchovancem Realu Madrid. Proto by možná mezi fanoušky zrovna oblíbený nebyl. A to i přesto, že se v A týmu Bílého baletu nikdy neprosadil, dařilo se mu pouze v "béčku", v Castille. Matovi je ale třicet let, proto by se nejednalo o žádného mladého nadějného hráče, nýbrž o zkušenost do týmu. I ta ale není k zahození.

Mata po odchodu z Realu v roce 2007 strávil čtyři úspěšné sezóny ve Valencii a poté zamířil do Chelsea. V lednu 2014 ale odešel do Manchesteru United. O pět let později, tedy v právě probíhajícím měsíci, by se mohl stěhovat znovu. Tentokrát zpět do Španělska - do Barcelony...

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.