Řím inkasoval sedmkrát, Juventus tvrdě narazil, Chelsea dostala za uši, Barca vyškolila Sevillu

OBSAHUJE VIDEO

Poslední lednová středa byla pro fotbalové fanoušky opravdový šok. Překvapení byla k vidění nejen v Premier League, ale i v italském a španělském poháru. Většinou to dopadlo pro favority špatně, ba dokonce tragicky. Vyprávět by mohl i Patrik Schick...

AS Řím s Patrikem Schickem v základní sestavě naprosto vybuchl a na hřišti Fiorentiny prohrál vysoko 1:7! Z poháru vypadl i italský mistr Juventus s Cristianem Ronaldem. Starou dámu vyřadila Atalanta díky domácí výhře 3:0. I francouzská liga měla na programu jedno utkání, konkrétně zápas Nantes a Saint-Etienne, kde byly k vidění dvě branky a dvě červené karty - každá na jedné straně.

V Premier League fatálně selhala Chelsea, která na hřišti Bournemouthu prohrála 0:4. Southampton zase remizoval s Crystal Palace 1:1. Body ztratil i suverénní lídr tabulky Liverpool. Ten nedokázal udržet vedení od 3. minuty a díky vyrovnávací brance Maguira na konci prvního poločasu remizoval doma s Leicesterem 1:1. Zvítězit se ale podařilo alespoň Tottenhamu, který otočil utkání s Watfordem.

Real Betis porazil Espanyol až v prodloužení a kvalifikoval se tak do semifinále Copa del Rey. Barca si pochutnala na Seville, kterou na Camp Nou přejela poměrem 6:1. V katalánském dresu se gólově prosadili Roberto, Suárez, Rakitič, Messi a Coutinho, který přesně mířil dvakrát.

Premier League, 24. kolo:

Bournemouth - Chelsea 4:0 (0:0)
Branky: 47. a 75. King, 63. Brooks, 90+5. Daniels

Southampton - Crystal Palace 1:1 (0:1)
Branky: 77. Ward-Prowse - 43. Zaha
Červená karta: 87. Zaha (Crystal Palace)

Fiorentina - AS Řím 7:1 (3:1)
Branky: 7., 18. a 74. Chiesa, 33. Muriel, 66. Benassi, 79. a 89. Simeone - 28. Kolarov
Červená karta: 72. Džeko (AS Řím)

Atalanta - Juventus Turín 3:0 (2:0)
Branky: 37. Castagne, 39. a 86. Zapata

Copa del Rey, čtvrtfinále, odveta:

Real Betis - Espanyol Barcelona 3:1 po prodloužení (0:1 po poločase, 1:1 po 90 minutách)
Branky: 76. Lo Celso, 95. Leon, 99. Mandi - 33. Baptistao
Červená karta: 90+4. Roca - druhá žlutá karta (Espanyol Barcelona)
První zápas: 1:1. Postupuje Real Betis.

FC Barcelona - FC Sevilla 6:1 (13. z pen. a 53. Coutinho, 31. Rakitič, 54. Roberto, 89. Suárez, 90.+2 Messi - 67. Arana) první zápas: 0:2, postoupila Barcelona.