Dvanáctou sezónu v klubu už nedokončí. Ancelotti potvrdil, že Hamšík je na odchodu z Neapole

Dlouholetá opora Neapole Marek Hamšík zřejmě odehrála svůj poslední zápas v Serii A. Vítězstvím 3:0 nad Sampdorií Janov by se totiž měla uzavřít jeho dvanáctiletá italská mise a záložník by měl zamířit na angažmá do Číny. 

Dvanáctou sezónu v klubu už nedokončí. Ancelotti potvrdil, že Hamšík je na odchodu z Neapole

Za hotovou věc už to považuje i kouč Nepole Carlo Ancelloti. "Jednání pokračují, musíme si to i s hráčem vyhodnotit," řekl italský trenér. "Máme k němu velkou úctu, s Neapolí psal historii, ale jestli chce zažít něco nového, vyhovíme mu," prohlásil s tím, že jednání o Hamšíkově odchodu probíhají.

Novým působištěm jednatřicetiletého středopolaře by se měl stát celek Dalian Yifang a rodák z Banské Bystrice nebude první hvězdou evropského fotbalu, který tamní dres oblékne. Sejde se tam například s Yannickem Carrascem či Nicem Gaitánem, které evropský fotbalový fanoušek pamatuje především z Atlética Madrid.

Jak uvedl italský novinář Fabrizio Romano, měl by Hamšík podepsat v Číně tříletý kontrakt. Neapol si má přijít na částku v přepočtu 642 milionů korun.

Hamšík přišel do Neapole v létě 2007, od té doby stihl v jejích barvách odehrát 522 zápasů, nikdy v historii klubu neodehrál více. S Neapolí získal i tři pohárové trofeje. V Serii A má za sebou 408 utkání s bilancí 100 branek a 90 asistencí.