Pochettino bude na roztrhání. Po Manchesteru se o jeho služby začíná zajímat i Chelsea

Pochettino bude na roztrhání. Po Manchesteru se o jeho služby začíná zajímat i Chelsea

K nejžádanějšímu zboží na trhu s trenéry patří v současnosti Mauricio Pochettino. O kouče Tottenhamu Hotspur se nezajímají jen v Manchesteru United, ale i v dalších evropských velkoklubech.

Když na konci loňského roku skončil u Manchesteru United José Mourinho, právě o Pochettinovi se nejvíce mluvilo jako o jeho možném nástupci. Trenérské kormidlo převzal Ole Gunnar Solskjaer. Sice mělo jít o dočasné řešení, bývalá norská fotbalová hvězda však nastartovala United k dlouhé vítězné sérii, kterou ukončilo až v devátém zápase Burnley (2:2).

O argentinského kouče se tak mezitím začaly zajímat další celky. Mezi nimi i londýnská Chelsea. Na Stamford Bridge se ocitá pod tlakem Maurizio Sarri. Blues vyhráli jen dva z posledních pěti utkání Premimer League a majitel klubu Roman Abramovič už si žádal od manažera vysvětlení. Podle Sunday Express je dokonce reálný jeho konec, pokud tým nedovede do příštího ročníku Ligy mistrů.

To by znamenalo, že budou v Chelsea hledat nového manažera. A nemuseli by tak daleko. Už loni v létě totiž měli v hledáčku právě Pochettino, nakonec se však rozhodli pro Sarriho.

Otázkou jsou finance, Pochettino má totiž u Hotspur smlouvu ještě na čtyři roky a Abramovičův klub by tak musel uvolnit částku okolo padesáti milionů liber. A taky jestli se do závodů o jeho angažování nepřipojí další kluby. Dalším vážným zájemcem totiž má být třeba i Real Madrid.